Спочатку у виданні Politico мовиться, що на кордонах нашої країни збирають армію. Потім Bild демонструє нам цілий план вторгнення.

Обратите внимание Россия цинично заявляет, что будет пресекать попытки силового разрешения конфликта на Донбассе

У підсумку на сцену з заявами вже виходить сам Володимир Путін. Він говорить, що хоче не чогось невідомого, а гарантій від США, що НАТО не розширюватиметься на Схід.

"В діалозі із США наполягатимемо на виробленні конкретних домовленостей, що виключають подальші поступи на Схід і розміщення загрозливої ​​нам зброї. Пропонуємо розпочати предметні переговори", – мовиться в телеграмі Путіна.

Поки ви, як я вас вчила, чистите кулемет і зберігаєте спокій, Європа трохи "скукожилась", воювати з ним не хоче. Тому треба говорити.

Але розмовляти з Україною він не хоче. Туреччина як перемовник його теж не влаштовує. "Владика мінський", самоназваний президент Білорусі не влаштовує вже нас, тож залишається Байден. Тому він главі Кремля і зателефонував.

Новий випуск "Підгорає" на 24 каналі: дивіться відео


Розмова Байдена і Путіна

Сиділи вони за зачиненими дверима 2 години, про щось говорили і вирішували. Про що, будьмо чесними, навряд чи нам стане відомо, інакше б журналістів запросили, але можемо пофантазувати. Найімовірніше, говорили про:

  • глибоку стурбованість;
  • важливість відновлення територіальних меж України;
  • і, звісно, про "Північний потік-2".

Вже після перемовин з'явились заяви про те, що конгресмени США викреслили з проєкту оборонного бюджету на 2022 рік пункт про запровадження санкцій проти "Північного потоку-2" та 35 росіян, наближених до "властелина" Кремля. Він натомість на деякий час відчепиться від України.

Путін і Байден
Байден і Путін розмовляли за зачиненими дверима / Фото пресслужби Кремля

Нам же анонсували військову допомогу в розмірі 300 мільйонів доларів, а також – підтримку у вигляді економічних санкцій, якщо Росія таки надумає сунутись на наші території.

Путін навряд чи пішов би в наступ

Хоча, на мою думку, навряд чи б Путін і так пішов у наступ. Бо з погляду на риторику його ручних помийок, вони тільки те і роблять, що насміхаються над стягуванням військ.

Всі експерти говорять про те, що цю війну йому не виграти. А Путін не з тих, хто влазитиме у конфлікт, який не може вивернути на свою користь.

А кидати так багато ресурсів, сил, людей, грошей в порожнину, не отримавши нічого натомість, він точно не готовий. Це тільки на словах гарно звучить.

"Для нас війна – це щось страшне, жорстоке, але обов'язково героїчне, праведне, тому що наші війни завжди били такі", – казала Маргарита Симоньян. Але помирати там точно ніхто не збирається. Втім унеможливлювати це не можна.

Я нагадаю, використовуючи трохи іншу лексику, Нємцова. Треба розуміти, що Путін – божевільний.

Андрій Піонтковський

Російський публіцист

Скандальні заяви Мамая

На тлі цього ймовірного масштабного російського військового вторгнення, на восьмому році війни, дехто (та навіть не дехто, а український чиновник) дозволяє собі подібні заяви.

К теме Мэр Полтавы Мамай заявил, что на территории Украины воюют США против России

"Мені здається, що у нас зараз відбуваються бойові дії. На нашій території воюють 2 наддержави: США та Росія. Нас втянули в це. Дуже прикро, що йде брат на брата", – сказав мер Полтави Олександр Мамай.

Детальніше про позицію Мамая розповів Сергій Стерненко: дивіться відео


Олександр Мамай певно так зрадів, що до нього приїхали столичні журналісти, що наплів їм стільки всього цікавого, що на кілька статей вистачить.

"Пишаюсь тим, що зараз у самому центрі міста біля славетної постаті, пам'ятного знаку, який присвячений саме перемозі Петра І над Карлом...", – говорив Мамай.

Ці заяви вже почули на російських помийках. Найімовірніше, їх прочитають і в Офісі генерального прокурора, у Службі безпеки та у Раді нацбезпеки й оборони. Бо активісти, яких багато не лише у Полтаві, а й в Україні, вже звернули на це увагу, а тому просто так не залишать.

Історія із таксистом

Щоб завершити цю тему, маю для вас ще одну історію. "Ви що, українською? Так, я вашу мову ненавиджу. Ми приїхали. Виходьте з машини". Так розпочалася і завершилась поїздка на таксі громадян М (від слова "мужчина") і громадянки Ж (від слова "женщина").

Бо таксист зі своєю свідомою громадянською позицію вести їх далі наміру не мав, як і переходити на російську мову. По-перше, бо закон про українську мову йому прямо говорить про те, що спілкуватися у сфері обслуговування потрібно державною.

Читайте подробнее "Перегнули палку": пассажиры такси, устроившие скандал из-за языка, извинились перед водителем

По-друге, якби прохання звучало як "извините, не могли бы вы", то це була б одна історія. А оскільки діалог почав зі слів ненависті, то тут все логічно – є двері, можете йти пішки.

Такист висадив ненависників української мови: дивіться відео


Не говоріть мені, що так ми "ущемляем русский язык", бо так ми (а точніше громадяни, які дуже люблять "все русское") прямо чи опосередковано запрошують сюди Путіна.

Такі висловлювання – це неповага не лише до державної мови, а й до кожного, хто нею говорить на своїй землі. Ба більше, без мови немає народу – писав колись Максим Рильський. Тому переходьте на українську, "рускоговорящие челюсти" це дуже дратує.