Блокування почалося на пункті пропуску "Рава-Руська – Гребенне". У ДПСУ розповіли, що на виїзд з України вантажівки у бік Польщі не пропускають взагалі.

Дивіться також Рада ЄС встановила підвищені митні тарифи на зернові продукти з Росії та Білорусі

В Україну вантажівки пропускають, але за графіком

У ДПСУ повідомили, що польські протестувальники пропускають вантажівки на вʼїзд в Україну за раніше оголошеним графіком: 12 транспортних засобів протягом 12 годин, а також по 4 вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу, на годину.

Пропуск решти категорій транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі,
– повідомили прикордонники.

Нагадаємо, що представники місцевих фермерських господарств виступають з вимогою щодо зменшення ввезення зернових культур на територію Польщі з України.

Як довго триватиме блокада

У Державній митній службі України повідомили, що поляки планують проводити акцію протесту другої половини дня 6 червня. Прикордонники підкреслили, що очікується повна зупинка руху вантажних автомобілів на виїзд з України.

Варто зауважити, що пункт пропуску "Рава-Руська – Гребенне" був останнім, який польські фермери розблокували наприкінці квітня після тривалих акцій протесту.

Що передувало

  • У листопаді 2023 року почалися тривалі протести на кордоні з Польщею. Польські аграрії стверджували, що українські водії та імпорт сільськогосподарської продукції підривають польський ринок.
  • Блокування кордону тривали всю зиму й половину весни. Лиш у квітні поляки почали розблоковувати пункти пропуску.
  • Євросоюз пішов на поступки польським фермерам й виділив для них велику фінансову підтримку – додаткова дотація на 1 тонну реалізованої пшениці сягатиме від 50 до 70 євро.