Нагадаємо, 26 липня полковник Амаду Абдраман заявив про усунення від влади президента країни Мохамеда Базума. Учасники заколоту утримують його в президентській резиденції.

Дивіться також Світ недооцінює події в Африці: яку загрозу вони несуть

Деталі зустрічі країн ECOWAS

У четвер 10 серпня голови західноафриканських держав розпочали саміт, метою якого є обговорення ситуації навколо захоплення влади у Нігері. На зустрічі присутні 15 країн. Саміт має стати ключовою подією для розв'язання проблеми. Крайнім заходом може стати військове втручання.

Терористи відмовилися відпустити президента Мохамеда Базума та відкинули вимогу відновити демократичну владу. Крайнім терміном, що встановили ECOWAS було 6 серпня.

Напередодні саміту голова заколоту заявив про склад нового уряду, що складається з 21 особи. Жодних подальших планів він не оголосив. Однак відомо, що заколотники хочуть пом'якшення санкцій, заради постачання ліків і продовольства та відновлення електроенергії.

Спроби переговорів вже були

У середу, 9 серпня голова центрального банку Нігерії Санусі Ламідо зустрівся з лідерами перевороту. Після розмови Санусі з президентом Нігерії та головою ECOWAS той натякнув на можливість діалогу.

Це час для публічної дипломатії. Це не те питання, яке ми залишаємо урядам. Потрібно залучити усіх нігерійців, щоб знайти рішення, яке буде працювати для Африки, Нігеру, Нігерії та людства,
– заявив голова банку.

Наразі ECOWAS наполягає на відновленні влади президента Мохамеда Базума.

Заколот у Нігері: що відомо

  • Уранці 27 липня на телебаченні країни показали звернення Амаду Абдрамана. Він заявив про усунення від влади президента Нігеру. Також учасники перевороту закрили кордони та всі заклади країни.
  • Абдурахмана Тіані заколотники назначили новим главою держави. Він був головою президентської гвардії – його солдати заблокували Базума в резиденції.
  • Лідери ООН різко засудили переворот. А от голова ПВК "Вагнер" Євгеній Прігожин привітав нову "владу",
  • Один з учасників заколоту навіть зустрічався з вагнерівцями у Малі. Ймовірно, лідери перевороту хотіли отримати допомогу від найманців.
  • На тлі заколоту у Ніамеї відбувався марш прихильників хунти – вони вийшли на вулиці з російськими прапорами та кричали ім'я Путіна.