У Глобальному саміті миру візьмуть участь понад 70 глав держав, зокрема більшість лідерів Латинської Америки. Від Італії поїде на саміт міністр закордонних справ Антоніо Таяні.

Дивіться також Чи можна зупинити війну на поточних лініях фронту: Зеленський у Парижі чітко відповів

Італія визначилась із учасником Саміту миру

Голова італійської дипломатії візьме участь у Конференції заради миру в Україні, яка відбудеться 15 та 16 червня у Швейцарії.

Я буду на Конференції за мир в Україні в Швейцарії,
– підтвердив міністр закордонних справ.

Таяні заявив про це у п'ятницю, 7 червня в програмі на італійському громадському телебаченні.

Чи можливі мирні переговори після саміт миру

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба говорив, що запрошення Росії на Саміт миру не матиме сенсу. Водночас її можуть залучити до перемовин у майбутньому. Міністр нагадав, що з 2014 по 2022 рік в України було майже 200 раундів переговорів з Росією в різних форматах, з посередниками та у двосторонньому форматі. Однак, із цього нічого не вийшло. Ба більше, усі розмови закінчилися масштабним вторгненням.

За словами Кулеби, є лише два способи змусити Росію дотримуватися угод і обіцянок. Перший – це успіх на полі бою, а другий – наявність коаліції країн, які поділяють однакові принципи та однакові підходи. Мета цього саміту – об'єднати країни, які поділяють принципи та підходи, на яких будуватимуться подальші дії.

Що наразі відомо про саміт

  • Українська влада ініціювала проведення Глобального саміту миру. Він пройде у червні 2024 року.

  • На саміті розглядатимуть 3 питання. Зокрема, мовитиметься про енергетичну безпеку, ядерну безпеку та питання вільного судноплавства. Також там говоритимуть про питання обміну, тобто гуманітарний трек, до якого входить 2 підпитання – це обмін всіх на всіх та повернення українських дітей, які були силою депортовані в Росію.

  • На саміт не запрошували Росію, проте згодом розроблені там деталі "мирного плану" передадуть країні-агресорці. Москву не запрошували на саміт, щоб вона не почала блокувати всі ініціативи підряд.

  • Німецький канцлер Олаф Шольц говорить, що про мирні переговори України з Росією у Швейцарії поки зарано говорити. Країна-агресор, на його думку, поки не прагне цього.

  • Станом на 3 червня вже 107 країн підтвердили свою участь у глобальному Саміті миру.