Так, у Вільнюсі місцеві жителі висловлюють підтримку Україні у війні з Росією та бажають їй якнайшвидше стати членом Альянсу. І саме громадяни країн-учасниць НАТО можуть вплинути на рішення своїх лідерів щодо вступу України до Альянсу. Про це 24 Каналу розповів російський опозиціонер, юрист, блогер Марк Фейгін.
Читайте також Новий Бухарест чи обіцяне членство в НАТО: чого чекати від історичного саміту у Вільнюсі
Можна уявити реакцію Польщі та країн Балтії
Він зауважив, що атмосфера, що панує в країнах-учасницях НАТО, може вплинути також на рішення зокрема Джозефа Байдена щодо членства України в Альянсі.
Західні політики на це ведуться, тому що вони розуміють, що не можна перегинати та переламувати волю людей. Можна тільки уявити, якою може бути реакція Польщі чи країн Балтії, які гаряче підтримують Україну,
– наголосив російський опозиціонер.
Марк Фейгін припустив, чи вплине підтримка громадян країн-учасниць НАТО на рішення їхніх лідерів щодо членства України в НАТО: дивіться відео
Він припустив, що позиція США, Німеччини та ще декількох країн-учасниць НАТО, які мають достатньо скептичне ставлення, зміниться не стосовно членства України в НАТО. А в питаннях альтернативи – озброєння, гарантії безпеки, програма партнерства НАТО – Україна.
"Ця програма, якщо їй надати потрібний рівень взаємодії, може включати зокрема можливість формування на території України спеціальних пунктів НАТО аж до баз", – зазначив Марк Фейгін.
Саміт НАТО у Вільнюсі: важливе
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Президент України Володимир Зеленський прибуде на саміт НАТО 11 липня та цього ж дня він візьме участь в офіційній вечері. А наступного дня Зеленський буде присутні на інавгураційній зустрічі Ради Україна – НАТО.
- Раніше Столтенберг наголосив, що Україна на саміті у Вільнюсі отримає "сильне повідомлення". Також він додав, що наша країна наблизилась до НАТО і "настав час відобразити це в усіх рішеннях Альянсу".
- Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк зазначив, що Україна не отримає запрошення вступити до НАТО, поки в країні триває війна з Росією. Проте Київ має потужне лобі в Альянсі, зокрема серед країн північної Європи. Ці держави, за його словами, "усвідомлюють наслідки половинчастих рішень" та прагнуть, щоб НАТО було "абсолютно послідовним".