Рішення суду не були оприлюднені
Столичний суд заочно заарештував вагнерівців наприкінці липня. Жодне з цих рішень не було оприлюднене. Про це інформує "Українська правда" з посиланням на документи, які є у розпорядженні.
До теми Нардеп оприлюднив нові записи розмов з вагнерівцями: що розповіли бойовики
Натомість оприлюднили два рішення з засідання, на яких захисники бійців клопотали про оскарження арешту. В одному з цих документів начебто є підтвердження того, що у СБУ працювали за справою вагнерівців ще до того часу, як їх затримали у Білорусі.
Київський суд заарештував вагнерівця Харитонова
Рішення стосується уродженця російської Ільїнки. Оприлюднені дані, повідомили в "Українській правді", відповідають біографії вагнерівця Дениса Харитонова.
Одним з арештованих заочно вагнерівців був Харитонов / Зображення "Української правди"
У суді посилались на докази, зібрані ще протягом 13 – 25 липня:
- повідомлення оперативного підрозділу, датовані 13 липня 2020 року та 21 липня 2020 року. У цих повідомленнях йшлось, що "починаючи з 2020 року на території Російської Федерації створено незаконне збройне формування";
- протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем від 24 липня 2020 року, а також протокол огляду від 25 липня 2020 року. Останній документ підтверджує участь Харитонова у боях на боці бойовиків;
- протокол огляду сторінок підозрюваного у соцмережах, однак його дата не вказана.
"Українська правда" також повідомляє, що є й інші документи з матеріалів справи вагнерівців. Один із них – "Протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем" від 24 липня 2020.
У одному з протоколів згадують про "Сергія Петровича"
У протоколі мовиться, що слідчий СБУ брав дані з електронної скриньки info@office-rosneft.org, яка належить "Сергію Петровичу".
Раніше російські ЗМІ повідомляли, що бойовиків вербували саме з цієї пошти. А вагнерівці казали, що їх на роботу запрошував "Сергій Петрович".
Протокол зі згадкою про "Сергія Петровича" / Зображення "Української правди"
Важливо Спецоперація, але не українська: Єрмак відреагував на звинувачення щодо справи вагнерівців
Головне про справу вагнерівців
- У липні 2020 року на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Україна надіслала запит для екстрадиції 28 вагнерівців, адже вони воювали на Донбасі за Росію.
- У Білорусі переконували, що метою вагнерівців була дестабілізація ситуації у країні перед виборами. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
- Згодом Білорусь віддала бойовиків Росії.
- Українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що затримання вагнерівців у Білорусі за самого початку було спецоперацією СБУ, яка зірвалася через просочення інформації в Офісі Президента.
- Потім Ар'єв опублікував документи СБУ, які вказують на те, що українським спецслужбам було відомо про вагнерівців задовго до їхнього затримання в Білорусі.
- Згодом Соколова оприлюднила записи вербування вагнерівців. Російські військові відкрито розповідали про те, як збивали українські літаки на Донбасі.