Про інцидент Пеллман повідомив у мережі Х. Він додав, що через те, що його не пустили в Україну, він – "шокований і розлючений", передає 24 Канал.
Важливо У Німеччині пройшла акція на підтримку "Охматдиту": чому поліція заборонила промови українською
Німецького депутата не пустили в Україну
Пеллман заявив, що його затримали на кордоні, а після – депортували до Польщі. Причин, чому його не пустили в Україну, політик не розкрив. Однак у мережі він припустив, що це сталося через його позицію, адже німецький депутат закликає до "негайного припинення вогню, мирного врегулювання і заборони експорту зброї".
Німецький депутат заявив, що це інцидент буцімто "демонструє жахливу картину фундаментальних прав в Україні та підживлює його сумніви".
Водночас німецьке видання із посиланням на коментар фракції лівих пише, що окрім Пеллмана затримали та депортували до Польщі також 2 співробітників. У мережі стверджували, що німецького політика буцімто затримали на львівському вокзалі, де "без причин" тримали понад 2 години.
Мабуть, існує список громадських діячів, які зайняли критичну позицію, і їм більше не дозволено в'їзд в Україну,
– цинічно заявив Пеллман.
Водночас депутат чомусь неохоче розкриває власну позицію. Річ у тім, що Пеллман часто виступав з проросійськими наративами, а від 2021 року має тісні відносини з торішнім генеральним консулом країни-агресорки Андрєєм Дроновим. Ба більше, після початку повномасштабного вторгнення німецький депутат активно поширював російську пропаганду.
Пеллман стверджував, що Німеччина з 2014 року "активно виступає на боці сил ескалації на Заході", а владу України він називав "правонаціоналістичною". Окрім того, у 2018 році Пеллман також відвідував Росію під час приватної поїздки.