Про це в ефірі телемарафону розповів речник Головного управління розвідки Андрій Юсов. Він наголосив, що Україна продовжуватиме докладати зусилля для повернення всіх громадян.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Україна працюватиме над обмінами

Попри те, що за Женевською конвенцією обміни полоненими відбуваються після закінчення бойових дій, Україна докладає всіх зусиль для повернення людей під час активної фази війни. Андрій Юсов розповів, що 24 січня мав відбутися ювілейний – 50 обмін полоненими.

Україна надалі працюватиме над тим, щоб такі обміни тривали. Але в цьому процесі мають брати участь обидві сторони.

Україна зацікавлена у тому, щоб повертати своїх захисників, ми можемо і будемо віддавати полонених росіян. Однак для цього Росія має не грати у інформаційні пропагандистські ігри, а працювати над виконанням міжнародного гуманітарного права,
– наголосив Юсов.

Літак Іл-76 та полонені

  • 24 січня над Бєлгородською областю упав російський військовий літак Іл-76. Російські пропагандисти одразу звинуватили у збитті повітряного судна Україну, зазначивши, що на борту перебували полонені, яких везли на обмін.
  • Однак цей факт під великим сумнівом. У ГУР підтвердили, що Україна дійсно готувалася до обміну полоненими, однак говорити про те, що на борту перебували українці – зарано. Росія використовувала авіатранспорт для переправлення полонених, однак раніше робила запити на тишу. Цього разу подібного не було.
  • Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що якби росіяни мали хоч якісь фотодокази трагедії, то обов'язково показали б їх. Україна не бачила жодних ознак того, що у літаку була така велика кількість людей. Окрім цього, деякі експерти зазначають, що літак вже відлітав від аеродрому – а не приземлявся, як стверджують пропагандисти.