Про це для 24 каналу розповів політолог Володимир Фесенко. За його словами, на саміті НАТО ухвалюють загальнополітичні рішення.
До теми "Будуть цікаві позиції": якого озброєння чекати від саміту в Бухаресті
"Це, швидше всього, структура саме для політичних рішень і координації дії. Тому саміт може зробити політичні заяви й одна з таких на підтримку України ухвалили 29 листопада. Там мовилось про підтримку відновлення енергетичної інфраструктури", – розповів політолог.
Допомога від країн НАТО
За словами Фесенка, на саміті заявили, що Альянс допоможе Україні відновити оборонний сектор після війни й інтегруватися в НАТО. Це, як зазначив Фесенко, дуже важливі заяви в політичному сенсі й підтвердження, що Україна має право вступити до НАТО.
Однак коли говоримо про конкретну матеріальну підтримку, то це роблять окремі країни НАТО, а не структура в цілому. Там є певні трастові фонди. До повномасштабної війни вони мали інші завдання. Зараз цю тему треба наповнити новим змістом і перспективами, – розповів політолог.
Він зазначив, що саме в день саміту про конкретні нові форми оперативної допомоги Україні заявили США, Франція тощо. Зокрема, США надали оперативну підтримку енергетичним обладнанням, а Франція важку зброю.
"Мовиться про прискорення постачання Україні ППО, щоб створити інтегровану систему. Це і засоби стеження за запусками ракет. Необхідні дії є, але я згоден з нашим очільником МЗС, що треба максимально пришвидшити цей процес", – додав Фесенко.
Зверніть увагу – Фесенко про саміт НАТО в Бухаресті: дивіться відео
Що відбувається на саміті НАТО у Бухаресті: останні новини
- Саміт НАТО у Румунії триває з 29 по 30 листопада. Міністр Кулеба розповів, що головною темою для України буде енергетична система та її захист від російських обстрілів. Зокрема, обговорять можливість розміщення Patriot.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг у Бухаресті заявив, що в Альянсі точаться дискусії щодо передачі Україні систем протиповітряної оборони Patriot.
- Кулеба на саміті НАТО зустрівся з очільником МЗС Іспанії. Він пообіцяв ППО та трансформатори. Міністри говорили про конкретні терміни надання допомоги.
- Угорщина заявила, що не хоче присутності міністра Кулеби в офіційній сесії очільників МЗС країн НАТО в Бухаресті. Через це він зустрічається з колегами за окремою вечерею. Очільник МЗС Угорщини Сійярто сказав, що таке рішення ухвалили через "порушення прав угорців на Закарпатті".