– У цьому суді буде лише 21 служитель Феміди. Розглядати вони будуть справи пов'язані з інтелектуальною власністю – це патенти, корисні моделі, винаходи, авторські права. У системі він займатиме таке саме місце як й Антикорупційний суд.

Читайте також: Як суддя, який не пройшов до Верховного суду, подав провокативну скаргу до органу

– Його створення вже давно назріло, бо в Україні є багато порушень з інтелектуальною власністю. Для їх розгляду потрібні спеціалізовані судді з спеціальними знаннями.

– Його створюють, бо вважають, що наші адміністративні та господарські суди не мають судів з достатнім рівнем знань та кваліфікації, щоб оцінити патент. Всього 210 кандидатів у суд інтелектуальної власності, з них 197 – судді, 5 – адвокати, 6 – патентні повірені та 2 – ті, хто мають сукупний стаж.

– І тут виникає питання, якщо більшість – це вже чинні судді, то для чого створювати новий. Чи зможуть вони об'єктивно розглядати справу. Серед претендентів – Тетяна Демчина, яка є екс-дружиною Павла Демчини. За результатами іспитів, які вже склали, відсіють частину депутатів, далі буде співбесіда.

– Коли від громадянського суспільства надходять пропозиції щодо судової реформи, то судді стають категорично проти будь-якого очищення. А коли від окремих суддів надходить пропозиція до влади, то вона могла тільки зламати їм кар'єру.

Більше – дивіться у програмі.