– Починати цю рубрику треба зі справи, в якій скаржник, по суті, просив Верховний суд відправити всього себе самого у відставку. Це рішення не дуже "свіже", ще червневе, але воно цього вартує. Отже, один з учасників конкурсу до Верховного суду, якого не відібрали, звернувся до Верховного суду з оскарженням указу президента про призначення тих 111 переможців конкурсу. По суті, просив скасувати цей указ і весь суд відставити самих себе, але суд цього не зробив.

Читайте також: Чому судовий процес над президентом-втікачем Януковичем триває так довго

– Він посилався на розмаїті порушення в ході конкурсу, вичленив з них три. Але для рішення суду це не було дуже важливо, тому що Верховний суд взагалі відмовив йому у відкритті навіть касаційного провадження. Сказав: ні, ми цього робити не будемо. Чому? А тому що конкретно ваші права, пане скаржник, не зачіпаються цим указом, цей указ стосується конкретно 111 людей, тому незрозуміло, що ви хочете.

– Чим цікаве це рішення? Тому що тут визначається, чи маємо ми право оскаржити будь-який акт органів державної влади, місцевого самоврядування, чи тільки ті акти, які стосуються конкретно нас? Стаття 55 Конституції, про це говорив скаржник, каже, що кожен має право оскаржити рішення органів державної влади. Верховний суд, посилаючись на інші частини цієї статті, сказав: ні, це стосується, тільки ваших прав, ваші права тут не порушені.

Більше – дивіться у програмі.