За його словами, це необхідно, щоб у підсумку отримувати не просто гармати, а одночасно засоби контрбатарейної боротьби, машини управління, БПЛА для наведення на цілі, засоби ППО / ПРО для прикриття.
Важливо Якщо Москва дотисне Мінськ: Резніков пояснив, чому Україна змушена резервувати частину сил
Олексій Резніков акцентував, що усе це може надходити з різних країн, але внаслідок інтеграції можна отримати якісну перевагу.
Крім того, він зазначив, щоб реалізувати цей підхід, необхідно забезпечити синергію між партнерами.
Кого це стосується:
- Військового штабу ЄС.
- Ресурсів European Peace Facility.
- НАТО.
- EUROCOM США.
- Програм американського Уряду.
Міністр оборони навів приклад, що у США вже затверджено закон про ленд-ліз, а також розглядається законопроєкт з конкретними параметрами допомоги Україні.
Кошти для України
"Наразі у нас немає розуміння, на які конкретно потреби спрямовуються ресурси EPF. Ми бачимо лише узагальнені цифри", – зазначив Резніков.
За його словами, це призводить до того, що ресурси спрямовуються на позиції, які Україні загалом потрібні. Але які можуть надати країни, з яких не можливо отримати зброю.
Є країни ЄС, у яких немає зброї чи інших потрібних нам позицій. Але які хочуть і можуть допомогти, зокрема, коштами. У цьому контексті можливо доцільно розглянути можливість розширення інструментів EPF,
– зазначив Олексій Резніков.
Він зазначив, що його можна доповнити елементом на кшталт трастового фонду. Куди країни ЄС, у яких немає зброї, могли б передавати на управління кошти, які за заявками України будуть спрямовуватись іншим країнам ЄС, як оплата за ті чи інші позиції.
"Ми насправді цінуємо підтримку, яку ви надаєте, і розуміємо, що вона не може бути безмежною. Тому зацікавлені в її максимально ефективному використанні", – додав Резніков.
Може зацікавити – Подоляк припустив, коли закінчиться війна: