Це у своєму стрімі припустив військовий експерт Олег Жданов, інформує 24 Канал. Він пояснив, як це контролює Китай.
Дивіться також КНДР – єдине спасіння або до чого окупантів штовхає відчай
"Я так розумію, у Росії проблема з боєприпасами. Але Північна Корея – не самостійна держава. Це іграшка Китаю", – відзначив Жданов.
Залежність Кореї від Китаю
За словами Олега Жданова, Корея розділена одразу на три частини: північну, південну та ще одну – у Китаї. Він використовує Північну Корею у ролі своєрідного дратівника Азійсько-Тихоокеанського регіону, коли треба "прокачати" ситуацію. Тому й об'єднання цієї держави наразі неможливе.
Шойгу з делегацією приїхав у Північну Корею. Туди ж одразу примчалася делегація з Китаю для того, щоб проконтролювати, що Шойгу проситиме, що йому даватимуть. Я не виключаю, що будуть прямі тристоронні перемовини. Але можуть бути переговори й російської та китайської делегацій,
– припустив військовий експерт.
Олег Жданов про візит Шойгу до Північної Кореї: дивитись відео
Наслідки перемовин
Такий сценарій є вкрай негативним, оскільки Китай – прямий постачальник зброї в Північну Корею. Там немає власних запасів, як і налагодженої промисловості для її виготовлення. Тому, якщо стоятиме питання постачання боєприпасів Північній Кореї та Росії, то робитиме це Китай.
"Тому фактично Шойгу поїхав домовлятися про боєприпаси. Завуальовано вони поїхали у Північну Корею, але там три делегації зустрічаються одразу. Китай нікого не пустить у свою улюблену іграшку азійського регіону. І Китай вирішуватиме, що даватиме Північна Корея, а що ні. Тому що це однаково з його складів і його запасів", – додав Жданов.
Навіщо Шойгу візит у Північну Корею: останні новини
- Росія може використати територію Північної Кореї так само, як і Білорусь – партнера у "сірому" та "чорному" виробництві озброєння. Москва готова вкладати гроші у розвиток виробництв.
- Також Кремль може використовувати КНДР як своєрідний "хаб", через який матиме змогу отримувати деякі товари. Таким чином країни, які публічно підтримують санкції, не плямуватимуть свої руки у постачанні, як наприклад Китай.
- Росії насправді можуть бути потрібні від КНДР не ракети, а снаряди, патрони, каски, бронежилети та інше банальне спорядження. За час повномасштабної війни країна-агресорка значно спустошила свої склади і має якось їх поповнювати.