Владімір Путін не хоче звільняти Шойгу здебільшого з однієї особистої причини. І вона ніяк не пов'язана з успішним виконанням обов'язків міністра. Про це та інші проблеми в армії Росії 24 Каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров.

Дивіться також Робот Альоша, світ мангалів і бойові маги: як Росія зганьбилася на форумі "Армія-2023"

Хто хоче відставки Шойгу

Днями у виданні Bloomberd заявили, що російські спецслужби радять Владіміру Путіну звільнити міністра оборони Сєргєя Шойгу, запровадити воєнний стан та почати загальну мобілізацію.

В російські армії сформувалась група так званих "бойових генералів". Вони добиваються відставки Шойгу, хоч він мілітарист та такий же злочинець, як ці і генерали,
– зазначив Юрій Федоров.

Серед відомих "бойових генералів":

  • командувач Повітрянодесантних військ Міхаїл Теплинський;
  • екскомандувач 58-ї армії Іван Попов;
  • раніше до них зараховували і генерала Сєргєя Суровікіна.

Схожа поведінка та спосіб мислення до "бойових генералів" була також у Євгєнія Пригожина. Нагадаємо, що однією з його умов під час заколоту в червні була саме відставка Шойгу та Валєрія Герасимова.

Чому Путін не звільнить Шойгу

Причиною баталій стає банальна боротьба за владу. Ці так звані "бойові генерали" просто хочуть добратись до керівництва. А в цьому їх, найімовірніше, підтримують люди у вищих політичних колах Росії.

"Путін тримає чинного міністра оборони, бо переконаний в його лояльності. Якщо Путін відмовиться від Шойгу, його доля може бути невеселою. Його звинувачуватимуть в тому, що немає перемоги. В армії розуміють, що перемоги вже досягнути неможливо, всі думають, як уникнути поразки", – зауважив Федоров.

Тож іншим чільним питанням в Росії є пошук винних у провалі так званої "СВО". Усім досі страшно відкрито сказати, що це Путін. Однак те, що російський диктатор так часто втручається у військові справи через власні політичні амбіції викликає багато незадоволення. "Голови можуть полетіти" зрештою і в Шойгу, і в Герасимова.

Юрій Федоров про можливу відставку Шойгу: дивіться відео

Загальна мобілізація в Росії

Річ також у тім, що Путін під впливом деяких радників, зокрема Шойгу, на думку цієї групи, не достатньо ефективно веде війну проти України. Але насправді Путін і Шойгу роблять усе, що можуть. Вони просто не здатні зробити щось більше.

Головний аргумент – це проведення мобілізації. І це не проблема набрати більше людей, питання у тому, що з ними робити далі. Їх потрібно навчити, але хто навчатиме мільйон осіб? Але мобілізація буде, судячи з усього, про це вже доволі відкрито пишуть,
– зауважив військовий експерт.

Водночас в адміністрації Путіна стверджують, що вдаватись до цього кроку поки не треба. Але не тому, що сил та ресурсів у Росії зараз недостатньо, аби все ж провести мобілізацію. А тому, що це може викликати негативну реакцію суспільства, яка точно відобразиться на майбутніх виборах в березні 2024.

Путін зустрівся із Герасимовим: що відомо

  • У ніч на 19 серпня російський диктатор начебто поїхав у Ростов-на-Дону, де мав навідатись у штаб так званої "СВО". Там Путін також зустрівся із начальником російського Генштабу Валєрієм Герасимовим.
  • Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізувати візит Путіна. Зокрема, вони виділили два цікаві моменти: це перша поїздка Путіна у Ростов після заколоту Пригожина. Крім того, зустріч з Герасимовим можна розглядати як публічний жест його підтримки з боку диктатора.
  • До слова, ця поїздка Путіна також викликав немало запитань. Головним із них була ймовірність приїзду двійника, адже, як відомо, без карантину чи десятиметрових столів диктатор не зустрічатиметься з кимось.