Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан сказав 24 Каналу, що росіяни опинились у безвиході – яке б рішення вони не ухвалили, будь-яке матиме для них негативні наслідки.
До теми Створили з Бахмута міф: чому росіяни до кінця триматимуться за місто
"Тепер бахмутський гарнізон під постійними ударами українських військ з трьох боків – Берхівки, Часового Яру, Кліщіївки. Тепер їм потрібно ухвалити рішення – воно з усіх боків буде негативне", – зазначив Світан.
За його словами, залишити війська в Бахмуті – це мінус дві роти росіян щодня для утримання міста. Коли ж ворогу це набридне, він таки може ухвалити рішення про відхід.
Росіяни можуть вийти з Бахмута: дивіться відео 24 Каналу
Які можуть виникнути проблеми
"З військового погляду, їм з Бахмута треба йти на зручніші оборонні рубежі, оскільки вони вже точно звідти не наступатимуть. Оптимальний оборонний рубіж – це район Попасної", – констатував Світан.
З-під Бахмута на Мелітополь ворог може перекинути приблизно 20 тисяч військових. Однак передислокація не робиться в один день – це може зайняти близько місяця. Якщо окупанти не встигнуть до дощів, то процес затягнеться ще більше.
Крім того, росіяни не зможуть вигідно подати здачу Бахмута в інформаційному полі. Не потрібно бути військовим експертом, щоб виникли запитання щодо доцільності утримування цього міста ціною тисяч життів протягом року.
Ситуація біля Бахмута: останні новини
- У британській розвідці підтвердили, що Росія перекинула під Бахмут найманців ПВК "Вагнера". Оскільки бойовики обізнані в ситуації на цій ділянці фронту, вони можуть стати в пригоді ворогу.
- Як відомо, українські військові звільнили Андріївку та Кліщіївку на південь від Бахмута. Повернення цих населених пунктів наблизило оперативне оточення міста-фортеці.
- Крім того, українські захисники тримають під вогневим контролем трасу Бахмут – Горлівка. Це значно ускладнює логістику російських окупантів.