Про це 24 Каналу заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, окупанти притягнули туди й УР-77 – самохідну реактивну установку для розмінування на базі САУ "Гвоздика", яка взагалі неспецифічна для таких дій.
До теми Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"
"Якщо підтягують техніку, означає, ухвалили рішення уже за допомогою техніки виконувати наступальні дії. Підтягнули ці машини, підходять танки, підходить артилерія", – заявив він.
Світан зазначив, що російські лінійні частини – це, переважно, десантники.
"Хоча в них лише назва десантники. Це можуть бути "шапки-вушанки з логотипом ВДВ", не більше. Проте, це жива сила, яка більш-менш навчена виконувати бойове завдання", – сказав військовий експерт.
Піти не зможуть
Він додав, що вони нині притискають вагнерівців до наших позицій.
Вони їх, можна сказати, "обточують". Ми їх знищуємо, а вони їх уже взяли в повне оточення. Тобто, піти з цих позицій їм вже не уявляється можливим,
– розповів льотчик-інструктор.
На його думку, керівник генштабу Росії Валерій Герасимов вирішив поставити хрест на ПВК "Вагнер". А можливо, й на самому Євгєнію Пригожину.
"Це ми далі побачимо, як буде розвиватися ситуація. Але цей тиск ще збільшений за допомогою авіації останнім часом. Напевно, в півтора-два рази збільшилась кількість літаків, вильотів", – додав Роман Світан.
При цьому є і штурмова авіація, і бомбардувальники, і винищувачі.
Яка ситуація на Бахмутському напрямку: дивіться відео
"Килимові бомбардування"
"Винищувачі-бомбардувальники, які скидають авіаційні бомби, плануючі, керовані. Тобто, весь цей "пакет військової амуніції", можна сказати, нині висипається на голови наших хлопців у Бахмуті", – зазначив він.
Полковник ЗСУ в запасі зауважив, що росіянам поставили завдання.
Поставлене завдання "розібрати до підвалів" всі висотні будівлі Бахмуту. Тобто, це тактика так званих "килимових бомбардувань". Можна її так назвати,
– заявив льотчик-інструктор.
Він зауважив, що це бачили в районі Маріуполя, у Мар'їнці, а нині в Авдіївці, в Сєвєродонецьку. Мовляв, це те, що росіяни намагаються зробити з Бахмутом.
"Тобто, просто знищити весь укріпрайон. Але вибити наші війська в них не вдається, тому вони ухвалили рішення намагатися його знищити", – зазначив Світан.
Утім, як швидко росіяни це хочуть зробити, це складно спрогнозувати.
Бахмут треба утримувати
"Нашим військам, поки є можливість утримувати Бахмутський гарнізон, треба утримувати", – вважає він.
Військовий експерт розказав, що при цьому, оперативно-тактичне командування, яке там ухвалює рішення, виконує там і нелінійні завдання.
"Тобто не лише глуха оборона. Наші атакують. Активна оборона. Вони іноді займають залишені позиції, вибивають росіян. Знищують росіян", – наголосив він.
Полковник ЗСУ в запасі додав, що завдання будь-якої армії – знищувати ворога. Тому в районі Бахмуту це і відбувається.
"Йде ротація. Ми все-таки останнім часом там ротуємося. Хлопці, які втомилися в самому Бахмуті, були замінені. І ця ротація допомагає виконувати бойові завдання", – зазначив Роман Світан.
Запасний варіант
Льотчик-інструктор зауважив, що є і запасний варіант.
"Є можливість відійти у бік Часового Яру, піднятися на висоти. Але тоді ми дамо можливість росіянам рухатися далі в бік Слов'янська уздовж шосейки", – сказав він.
Поки що окупанти цього робити не можуть.
"Оскільки Бахмутський гарнізон перебуває у них практично в тилу, у "підчерев'ї" цього угруповання російського, яке буде намагатися йти на Слов'янськ", – розповів Роман Світан.
За його словами, поки наш гарнізон буде утримувати Бахмут, доти російське угруповання буде стримуватися.
На захисті трьох міст
"Щойно ми відійдемо на приблизну таку ж відстань, тобто, вони більше посунуться у бік Слов'янська. І тоді уже Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка можуть потрапити під вогонь армійської артилерії", – наголосив військовий експерт.
Мовляв, коли залишиться 30 кілометрів до міст, вони почнуть їх обстрілювати артилерією.
А це приблизно означає, що з цими містами буде те саме, що нині з Бахмутом. Просто треба розуміти саму диспозицію, чому ми утримуємо Бахмут. Він собою рятує три міста й людей, які поки що в цих містах є,
– підсумував Світан.
Ситуація на Бахмутському напрямку: останні новини
- Окупанти продовжують наступати на чотирьох напрямках. Утім, найбільше зусиль докладають на Бахмутському. Там вони перегрупували свої сили та засоби, і обрали тактику випаленої землі. Поблизу Бахмуту росіяни сконцентрували свої найпрофесійніші підрозділи.
- У Бахмуті точаться важкі бої. За словами речника Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, окупанти намагаються будь-що взяти місто. Через те туди вони кидають усі можливі резерви.
- Росіяни очікують контрнаступу ЗСУ та укріплюють свої позиції поблизу Бахмуту. Їх перехоплені розмови свідчать, що вони бояться контрнаступу української армії.