Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров сказав 24 Каналу, що каральні окупаційні органи почали обходити активістів національного руху за кілька тижнів до трагічних 80-х роковин, коли Радянським Союзом був скоєний геноцид проти кримськотатарського народу. ФСБ вже вчергове почала попереджати активістів та виписувати їм повідомлення про заборону проводити будь-які заходи.
Дивіться також Російська авіація тікає з Криму: воєнне зведення від Світана
Залякують кілька разів на рік
Рефат Чубаров зауважив, що такі залякування та тиск з боку окупантів проводяться кілька разів на рік. А вранці 17 травня був затриманий головний редактор кримськотатарської газети Qirim Бекір Мамутов і журналіст та засновник цієї газети Сейран Ібрагімов.
Їх протримали цілий день, потім виписали адміністративні нібито порушення та звинуватили в тому, що вони нібито розповсюджують неправдиві відомості, які компрометують Росію та її збройні сили,
– підкреслив голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Це звинувачення полягає в тому, що газета у перекладі на кримськотатарську мову надрукувала доповідь генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, в якій було сказано про грубе порушення прав людини в Криму та затримання кримських татар.
"Головний редактор і засновник газети мають сплатити приблизно 300 і 500 тисяч російських рублів штрафу. Це от один із таких випадків тиску", – сказав Рефат Чубаров.
Посилюють контроль
Крім того, ідуть затримання, які не оформлюються протоколами. В людей вилучають телефони та проглядають їх. Якщо якісь записи їм не подобаються, людей затримують на добу і з'ясовують, до кого і до чого відносяться ці записи.
Російські окупанти посилюють контроль над поведінкою людей в Криму,
– наголосив Чубаров.
Якщо у ФСБ раптом виникає питання до людини, навіть якщо вона непричетна ні до чого, її можуть викрасти та тримати без відома близьких, рідних і знайомих. За кілька діб в її соцмережах можуть з'явитися картинки з українським прапором або з гаслами, які не просто переслідуються, а жорстко караються окупантом на території Криму.
Надаючи всі ці скріни й пришиваючи їх до справи, людину більше неможливо витягнути з полону і, можливо, цю людину вже більше ніколи не побачать живою.
Зараз це відбувається у той момент, коли ООН говорила про те, що випадків геноциду на території України вона не бачить.
Міжнародний суд ООН погодився з доказами української сторони, що до кримських татар здійснюються злочини, але зробив висновок, що вони здійснюються не за етнічною ознакою, а тому, що ці люди не погоджуються з російською окупацією. Мовляв, якби вони зайняли позицію окупантів, тоді б їх так сильно не репресували,
– додав Чубаров.
Зрозуміло, що такий висновок Міжнародного суду ООН за позовним поданням української сторони є проявом безпомічності Організації Об'єднаних Націй. І це вказує на те, що після завершення російсько-української війни міжнародні інститути потребують кардинального реформування.
Інші новини Криму
- Противник активними темпами розпочав відновлення та модернізацію аеродромів у глибині півострова. Мовиться про летовища у Кіровському, або Іслям-Терек, що в районі окупованої Феодосії, та у Багеровому, що в районі Керчі.
- У ніч на 19 травня Сили оборони успішно атакували у Чорному морі російський воєнний корабель – тральник "Ковровець", а бонусом вдалося уразити й малий корвет "Циклон" проєкту 22800 ("Каракурт"). Це – останній носій крилатих ракет "Калібр", що базувався в окупованому Криму.
- Вночі проти 6 травня ГУР використало морський дрон Magura V5, аби уразити російський катер, який перебував у бухті Вузька на заході Кримського півострова.
- Цікаво, що тимчасово окупований Крим досі приваблює деяких росіян як місце для відпочинку. Попри те, що Україна завдає ударів по військових цілях із заздрісною частотою, "туристів" приваблюють низькі ціни на житло, дешевші на 50% за попередню ціну. А для певних категорій громадян – "героїв" так званої "СВО" – відпустка може бути навіть безоплатною.