Про це 24 каналу розповів член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль. На його думку, подальша криза щодо Тайваню буде в певному сенсі заморожена. Однак Китай в будь-якому випадку спробує відповісти США. Але це будуть не військові дії.

Важливо Китай може напасти на Тайвань та до чого тут Пелосі: усе, що відомо про нову загрозу

Китай не зможе кинути військовий виклик США

На думку Коваля, надалі між країнами відбуватиметься не геополітичне, а геоекономічне протистояння. Сам конфлікт Китай розтягне упродовж місяців або років.

Для США це буде певне замороження ситуації та подальша стагнація відносин з Китаєм. А-от на Тайвань Пекін буде й надалі тиснути.

Щось обов'язково станеться. Є багато ланцюжків, які поєднують США та Китай. Думаю, що деякі з них постраждають. Такі дії робитиме Китай, – зазначив Коваль.

Коваль про ситуацію між Китаєм та США: дивіться відео

Візит Ненсі Пелосі до Тайваню: головне

  • Китай вважає Тайвань своєю територією. США підтримують демократичний режим на Тайвані, однак не визнають незалежність острова. Китай неодноразово погрожував дати військову відповідь, якщо острів вирішить стати незалежним. США у такому випадку готові залучити власні війська для протидії Китаю.
  • 30 липня Спікерка палати представників Сполучених Штатів Америки Ненсі Пелосі вирушила з робочим візитом до Азії. Тоді ж стало відомо про її плани відвідати Тайвань.
  • У відповідь Китай почав відкрито погрожувати, а непублічно навіть заявляв про можливість збиття літака з Пелосі. Також поблизу Тайваню одразу з'явилися китайські літаки, кораблі – Пекін почав військові навчання. Були розмови навіть про можливий початок Третьої світової війни.
  • 3 серпня Ненсі Пелосі покинула Тайвань.
  • Олексій Коваль спрогнозував, які наслідки для України можуть бути через кризу щодо Тайваню.