Проте підрив ЗАЕС не вплине на рух та цілі українських військ. Про це 24 каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Читайте також Не Чорнобиль, але Фукусіма: чим загрожує вибух на ЗАЕС та як уберегтися

Не стане на заваді для ЗСУ

Він зауважив, що жодної військової необхідності у підриві ЗАЕС немає. На відміну від руйнування Каховської ГЕС.

Окупанти військовий резерв що звільнився внаслідок підриву Каховської ГЕС, перекинув на Оріхівський та Донецький напрямки.

"Також росіяни можуть підірвати хімічний завод "Кримський титан", щоб затримати рух українських військ", – припустив Світан.

Однак підрив Запорізької АЕС не стане на заваді для ЗСУ. Адже рух українських військ відбувається за сотні кілометрів на Схід від Оріхова та Гуляй Поле. Або за 100 кілометрів на Південь з Херсона на Армянськ.

Роман Світан припустив, чи піде Путін на підрив ЗАЕС: дивіться відео

Випали з логічної парадигми

Щодо політичної необхідності у підриві ЗАЕС, щоб прикрити відхід військ загарбників з окупованої території, то мінусів від цього для Росії буде набагато більше, ніж плюсів.

Вони відходили й без підриву – з Півночі України, з Харківської області, з Правобережжя Херсонщини, з Ізюмського котла. І окупанти вигадають інформаційний привід для відходу, якщо знадобиться.

"Найімовірніше це чергова лякалка для Європи напередодні ухвалення якихось рішень на зустрічі "Рамштайн" або на саміті НАТО у Вільнюсі. Проте спрогнозувати дії Владіміра Путіна та російських військово-політичного керівництва в такій логічній парадигмі практично неможливо. Вони вже давно з неї випали", – зазначив Роман Світан.

Що говорить Володимир Зеленський

Президент України наголосив, що Росія може підірвати ЗАЕС, яку вони ж контролюють. Адже це стане інструментом впливу на країни Заходу. Це, з точки зору Кремля, має змусити Україну відмовитись від своїх цілей. Зеленський вважає, що запобігти цьому зможе лише збільшення військової допомоги для України.

Ситуація на ЗАЕС

  • Радник глави ОПУ Михайло Подоляк відзначив, що після підриву Каховської ГЕС, ситуація на Запорізькій АЕС суттєво загострилась. Проте МАГАТЕ не впливає на її вирішення. За його словами в організації є одна місія – зафіксувати, якщо є порушення у ядерній безпеці, то на конкретного порушника накласти конкретні санкції.
  • Водночас 15 червня Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідав Запорізьку АЕС. Він мав би оцінити ситуацію на АЕС. Раніше він зустрівся з Зеленським та зазначив, що здійснить ротацію на ЗАЕС та залишить там свою команду із 4 осіб.
  • Також Росія припинила для українських спеціалістів автоматичну передачу даних про рівень радіації на ЗАЕС з датчиків. Україна протягом кількох тижнів не має доступу до цих даних.
  • Саме тому фахівці МАГАТЕ фіксують цю інформацію з датчиків та передають до своєї штаб-квартири. А згодом організація вводить ці дані у систему, до якої має доступ зокрема й Україна.