Основна версія стосується нестатутних відносин. Про це повідомив директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов на засіданні парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності.

До теми Ніхто йому нічого поганого не зробив, – поранений нацгвардієць про булінг Рябчука

Рябчук у лютому змінив свого захисника та відмовився від усіх своїх попередніх показань.

Є 3 версії

Крім нестатутних відносин, припускають, що Рябчук міг скоїти злочин через психічне захворювання, бо перебував у стані афекту.

Третя версія – це доручення інших осіб, недержавних організацій з метою дискредитації системи правоохоронних органів в Україні, дестабілізації правопорядку в країні.

Рябчук заявляв про булінг в частині

За словами Сухачова, Рябчук раніше повідомив, що відкрив стрілянину через зневажливе ставлення та цькування.

Підозрюваний пояснив, що безпосередньо під час скоєння злочину він перебував у такому емоційному стані як затемнення свідомості, злість, що обмежувало його свідомість та звіт тим діям, які він вчиняв,
– сказав директор ДБР.

Він додав, що ці обставини перевірятиме психолого-психіатрична експертиза. Щоправда, застосування фізичного насильства стрілок заперечував. Тілесних ушкоджень у Рябчука не було. У стані алкогольного сп'яніння підозрюваний також не був.

Стрілянина у Дніпрі: головне

  • На заводі "Південмаш" в Дніпрі 27 січня нацгвардієць Артем Рябчук відкрив вогонь по людях. Загинуло 5 осіб, ще 5 зазнали поранень.
  • Після стрілянини зловмисник виїхав на околицю міста, але в Підгородному вирішив здатися поліції.
  • Рябчуку обрали запобіжний захід – тримання в СІЗО 2 місяці.
  • Згодом у мережі почали поширювати інформацію про те, що причиною масового розстрілу могло стати цькування у військовій частині.
  • Писали, що кілька місяців тому військовий попередив бійку і розповів про неї керівництву. Однак начальники не вжили ніяких заходів, а Рябчука начебто почали називати "стукачем".

До теми – Брифінг щодо трагедії на "Південмаші" у Дніпрі: