Про це мовиться у матеріалі американського видання The New York Times. Також ресурс оприлюднив відповідне відео.
Важливо! Іран збив літак МАУ над Тегераном: з’явилось відео пуску ракети
Ми зібрали дані про політ, проаналізували відеозаписи свідків і зображення місця аварії, щоб намалювати найбільш чітку картину цього катастрофічного семихвилинного польоту,
– зазначають автори статті.
Усе почалося з того, що уранці 8 січня Іран запустив кілька балістичних ракет по американських військових об’єктах в Іраку. Таким чином іранці прагнули помститися за вбивство генерала Касема Сулеймані. Після цієї атаки сили протиповітряної оборони Ірану були у повній бойовій готовності. Вони очікували на можливу відповідь з боку США.
За 4 години після цього з міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні у Тегерані готується до вильоту рейс PS752 авіакомпанії МАУ. О 6:12 за місцевим часом (4:42 за Києвом) літак злітає. Він летить так, як і зазвичай, прямує за північно-західним напрямком та за 3 хвилини набирає висоту близько 2,4 кілометра. До цього часу літак можна побачити на радарах, а усі транспондери передають сигнал.
Але приблизно о 6:14 за місцевим часом (4:44 за Києвом) електронні системи перестають працювати та літак передає останній сигнал. Досі невідомо, чому це сталося. Однак літак продовжує летіти, і за кілька секунд у нього влучає ракета. Цей момент зафіксовано на одному з відео з місця події. На ньому видно ракету, яка влучає в літак, після чого він загоряється.
До теми! У мережі показали, як ракета збивала літак МАУ в Ірані: відео реконструкції
Попри це, літак продовжував летіти ще кілька хвилин. Достеменно невідомо, яким був його подальший рух, однак упав він за 16 кілометрів від місця останнього сигналу. Також є інформація, що охоплений вогнем літак розвернувся у бік аеропорту. Приблизно о 6:19 за місцевим часом (4:49 за Києвом) очевидці зафільмували літак, який поступово знижався. Ймовірно, на борту літака стався другий вибух буквально перед ударом об землю.
Звідки взялася ракета? Усього за кілька кілометрів від місця влучання ракети розташовано кілька секретних військових баз Ірану, на яких розміщуються протиповітряні системи. Одна з камер відеоспостереження зафіксувала запуск ракети близько 6:15 за місцевим часом (4:45 за Києвом). За кілька секунд вона влучила у літак.
У підсумку уламки літака розкидало на відстані у близько 457 метрів. Чи не найдалі від місця падіння було знайдено уламки хвоста та шасі літака. Також на місці події було знайдено багато особистих речей пасажирів: дитячі іграшки, одяг, фотоальбоми.
За кілька днів Іран визнав свою провину, заявивши про "людську помилку" у період високої напруженості. Зокрема, Командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових ісламської революції заявив, що оператор системи протиповітряної оборони сприйняв пасажирський літак за крилату ракету.
"На жаль, через поспішне рішення однієї людини сталася ця велика трагедія", – підкреслив він.
Радимо ознайомитися! Катастрофа МАУ в Ірані: чому Україна діяла обережно, знаючи про збиття літака ракетою
The New York Times відтворив смертельний рейс МАУ в Ірані: відео
Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані: головні факти
- Український літак МАУ розбився поблизу Тегерана 8 грудня невдовзі після вильоту з аеропорту Імама Хомейні. Літак прямував з Тегерана до Києва.
- Загинули всі 176 людей, що перебували на борту літака: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед загиблих було 11 українців: 9 членів екіпажу та 2 пасажирки.
- Іран спершу переконував, що авіакатастрофа сталася через технічні проблеми літака.
- Згодом розвідки та політики США, Канади, Нідерландів та Великої Британії заявили, що український літак збила ракета Ірану.
- 11 січня Іран офіційно визнав, що його військові випадково збили ракетами літак МАУ. Відповідальність за скоєне взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
- Президент Ірану Хасан Рухані вибачився перед українцями за катастрофу та запевнив у справедливому розслідуванні аварії, покаранні винних та в наданні компенсації.
- Через намагання влади Ірану приховати справжню причину катастрофи літака МАУ в Тегерані спалахнули масові протести. Сталися сутички.
- Український уряд виплатить по 200 тисяч гривень рідним загиблих в авіакатастрофі.
Авіакатастрофа МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу