Про це 24 Каналу розповів директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Відомо, що Китай намагається балансувати у питанні війни Росії проти України. Тому в багатьох можуть бути побоювання, що Пекін спробує схилити Київ до "миру" з Москвою на невигідних умовах.
До теми Хоче повернути ініціативу: Bloomberg розкрили мету розмови Сі Цзіньпіна із Зеленським
За словами Солонтая, у позиції Китаю є як негативні моменти, так і позитивні. Однак Україна може отримати вигоду з цієї ситуації.
Ми занадто малі для Китаю, але є нюанс
Як наголосив Солонтай, на жаль, Україна дійсно є занадто малою для Китаю. Тим паче що обидві країни мало чим пов'язані. Натомість Китай має значно міцніші відносини з Росією.
Утім, ми вже настільки інтегрувалися та "обмінялися зв'язками" з Європою, що Китай поступово приймає Україну як частину загальноєвропейського простору. Це надзвичайно добре. А надалі зв'язки лише зміцнюватимуться.
Довгостроково ситуація буде такою. Чим більше Україна буде з Європою, тим гостріше для Китаю стоятиме питання України. А європейський ринок більший (за російський – 24 Канал). Європейські можливості для Китаю важливіші. Тому потрібно тут набратися витримки,
– зауважив Солонтай.
Солонтай прокоментував розмову Зеленського та Сі: дивіться відео
Він підкреслив, що зараз Китай намагається балансувати та зберегти свою різновекторність на всі сторони. Однак Україні потрібно набратися терпіння, щоб отримати вигоду від цієї історії.
Розмова Зеленського та Сі: коротко
- Глава Китаю Сі Цзіньпін вперше з початку повномасштабної війни подзвонив до Президента України Володимира Зеленського. Сталося це 26 квітня.
- Відомо, що за результатами дзвінка Китай відправить спеціального представника в Україну та інші держави. Як заявили в МЗС Китаю, той спробує поглиблено спілкуватися з усіма сторонами "щодо політичного врегулювання кризи в Україні".
- Володимир Зеленський прокоментував розмову з Сі Цзіньпінем у своєму зверненні. Він назвав діалог новою енергією у відносинах між двома країнами.