За словами народного депутата від "Голосу" Ярослава Железняка, комітет значно доопрацював документ. Також до другого читання з законопроєкту були вилучені норми, які обмежували права військових на свободу слова в соцмережах.

Читайте також Зміни до процесу мобілізації: хто зможе отримати бронь

Про що йдеться у законі

Закон, зокрема, передбачає відпустки після поранення та лікування, які можуть тривати до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності кожні чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.

Закон також передбачає відпустки для військовослужбовців при народженні дитини.

Також встановлено на рівні закону грошової виплати в розмірі 15 мільйонів гривень родині захисника в разі його загибелі під час виконання ним обов’язків військової служби.

Інші зміни у соціальній сфері

Цей документ передбачає вирішення й інших проблемних питань соцсфери у війську:

  • можливість одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення в повному розмірі;
  • можливість для поранених військових на підставі рішення ВЛК перебувати на лікуванні за кордоном понад чотири місяці за потреби;
  • встановлення норм проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання;
  • дозвіл брати цивільних на посади військових капеланів.

Загальна мобілізація в Україні: останні новини

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що потреби мобілізувати пів мільйона громадян наразі немає. Він зазначив, що з огляду на ротації, які відбуваються на передовій, і озброєння, яке надходить, такі масштаби призову не потрібні.
  • Також стало відомо, хто зможе отримати бронювання за новим законодавством. Відповідно до нових правил, бронь від мобілізації передбачатиметься не тільки для держслужбовців, правоохоронців та працівників ОПК, а й інших сфер. Бронювання буде визначатись окремою постановою Кабміну.
  • Водночас нардеп Роман Лозинський повідомив, що Комітет Верховної Ради не досягнув згоди щодо правок стосовно штрафів та покарань для ухилянтів. Він відзначив, що наразі немає налагодженої співпраці з правоохоронним комітетом і дійти до остаточного рішення поки що важко.