Однак наразі до розгляду цих правок у законопроєкті про мобілізацію не дійшло. Про це в етері телемарафону повідомив народний депутат від фракції "Голос" Роман Лозинський, передає 24 Канал.
Цікаво Мобілізація в Україні: яке покарання у разі неявки за повісткою
Комітет ще не розглядав штрафи й покарання для ухилянтів
Лозинський наголосив, що поправки щодо штрафів і відповідальності, зокрема, те, що буде стосуватися адміністративного кодексу, і всіх інших видів покарань, то до цього ще члени комітету Верховної Ради не дійшли.
На превеликий жаль, тут теж в нас зараз не налагоджена робота з комітетом правоохоронним,
– заявив народний депутат.
Він також сказав, що є дуже багато моментів, які мали б бути вирішені кілька місяців тому. Однак зараз до фіналізації цього процесу ще далеко.
Нардеп розповів про умотивовування українців іти в ЗСУ
Лозинський також зазначив, що історії, коли працівники ТЦК та СП силоміць затягують у буси й примусово мобілізовують – це погана історія для всіх. Нардеп зазначив, що це є питанням мотивації, того, які норми мають бути в законодавстві, щоб збільшити цю мотиваційну складову.
Ми з колегами народними депутатами з майже усіх груп, за ініціативи Романа Костенка, зареєстрували цю мотиваційну складову, щоб ми малу гідну оплату і компенсацію за знищену техніку, наприклад, збільшення виплат бойових,
– пояснив народний депутат.
Він наголосив, що після ухвалення цієї мотиваційної складової, кількість бойових підрозділів, можливо, не буде зростати. Однак рівень мотивації військових забезпечить збільшення ефективності, коли будуть виконувати завдання ті, хто мотивовані не лише патріотизмом чи життєвими позиціями, але матеріально-технічними речами, які мають велике значення.
Правки у Верховній Раді розглядають повільно
- Народний депутат Федір Веніславський розповів, що правки до законопроєкту про мобілізацію розглядають повільно. Зокрема, причиною цього є наявність популізму, який присутній у правках.
- Один зі співрозмовників видання LIGA.net зазначив, що наразі за один день парламентський комітет розглядає близько 200 правок. Тому 4 000 внесених правок, можна розглянути за 20 днів.
- Заступник очільника парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв висловив сподівання, що впродовж наступного тижня комітету вдасться розглянути всі 4 300 правок. Він також зазначив, що з правками у комітеті "можуть впоратися за два тижні".