ЄС протистояв Віктору Орбану, який усіляко протестував через початок переговорів про вступ України до ЄС. Про це 24 Каналу розповів російський публіцист зі США Андрій Піонтковський, зауваживши, що Європа є твердою у своїх рішеннях.

Дивіться також Ярмарок марнославства: політичні ігри в США можуть стати для України катастрофою

Якою є реакція Європи на зволікання США

У Сполучених Штатах досі не затвердили фінансування для України. Можливо, це лише справа часу, однак, безумовно, таке затягування є сигналом для всього світу. На нього і відреагували в Європі.

Яка реакція була в Європи? На "ура" ухвалили рішення про початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу. А ось Орбану дали хіба можливість продовжити свою виставу, дали можливість вийти випити кави, дати інтерв'ю, що в угорців ще буде тисяча способів придушити України,
– зазначив Андрій Піонтковський.

Хоч більшість політичного класу та Конгресу виступають за підтримку України, але, на жаль, прийняти рішення таки не вдалося. При цьому доволі різку позицію зайняв Джо Байден, Ллойд Остін та Джон Кірбі.

Високопосадовці почали наголошувати на тому, що якщо Конгрес не виділить Україні гроші та Росії вдасться перемогти, то Владімір Путін піде з війною на країни НАТО. Тоді ж, за словами координатора Ради нацбезпеки Білого дому Кірбі, американцями доведеться платити не грошима, а кров'ю.

"І Путін, і його агенти в Америці саме на це й розраховували: що Європа, побачивши, як Захід сумнівається, теж підіжме хвоста. Але реакція була зворотною. Європейці побачили реальність картини походу Путіна в Європу і жахнулися", – наголосив публіцист.

Зауважимо, що Євросоюз поки не проголосував за виділення Україні фінансової допомоги розміром 50 мільярдів євро через опозицію Угорщини. Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що це може відбутися під час саміту ЄС 1 лютого 2024 року.

Останні пакети допомоги від США: що відомо

  • Під час зустрічі із Володимиром Зеленським 12 грудня Джо Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні на 200 мільйонів доларів. За словами лідера США, ця допомога має швидко прийти до України. Водночас не відомо, що саме увійшло в цей пакет.
  • У Білому домі 18 грудня повідомили, що для України планують виділити останній пакет з коштів, що залишилися у поточному фінансуванні. Однак, коли це зроблять, далі Білий дім не матиме повноважень надавати Києву нову допомогу, якщо Сенат не ухвалить рішення про фінансування на 61 мільярда доларів.
  • Гроші на підтримку України залишаються до 30 грудня, якщо Конгрес не схвалить нове рішення. Відомо, що зараз Пентагон витрачає останні 1,7 мільярда доларів на закупівлю нового озброєння та техніки для України.