Американці не одразу збили кулю, а дали їй можливість пролетіти ще певну відстань. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний правозахисник Марк Фейгін.

Не пропустіть Полетіла в напрямку корабля: мережа вибухнула мемами через китайську кулю в США

Пекін та Вашингтон не можуть домовитися

У такий спосіб у Сполучених Штатах планували з'ясувати, якою є мета проведення розвідки Китаєм. Утім, намір американців збити китайський аеростат не має сумнівів, адже США не дозволять нічому літати над їхньою територією.

Фейгін припустив, що цей інцидент є свідченням того, що перемовини між Вашингтоном та Пекіном йдуть важко, а причиною ускладнення є Тайвань. Ймовірно, Китай наполягає на інтеграції Тайваню у простір КНР. Водночас Сполучені Штати виступають проти.

Так, решта питань між державами наразі мають розв'язання, на відміну від питання Тайваню. Зараз при владі у Тайвані перебувають ліберали, натомість ускладнює все опозиція, яка м'якіше налаштована до інтеграції з КНР. Це підбадьорює Сі Цзіньпіна, який прагне реалізувати ідею цього об'єднання.

"Вони (Китай та Сполучені Штати – 24 Канал) не можуть домовитися й усі дії, які ми спостерігаємо, є проявом цієї нездатності домовитися", – зазначив російський опозиційний правозахисник.

Китай демонстративно відправив кулю

На його думку, якби Пекін запропонував зі свого боку певний шлях завершення війни Росії з Україною та створення умов для деактивації московського керівництва, то Вашингтон міг би піти на поступки у цьому питанні.

Китай демонстративно відправив цей зонд і розумів до яких наслідків це призведе,
– припустив російський опозиційний правозахисник.

Фейгін припустив, що Китай демонстративно відправив кулю до США: дивіться відео

Одним з наслідків є скасування візиту Держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю. За словами Фейгіна, це належить до важких перипетій у переговорах між Вашингтоном і Пекіном, а запуск китайського зонда є проявом цього.

США збили розвідувальну кулю Китаю: що відомо

  • Напередодні у США збили китайський аеростат. Як зауважив президент Джо Байден, у країні вичікували момент, коли можна буде це зробити.
  • Американський лідер розповів, що прагнення знищити ймовірну розвідувальну кулю у нього виникло практично відразу. Щойно він отримав цю інформацію, то вже обмірковував цей момент. Однак генерали наполягли на тому, що треба зачекати, поки знайдеться найбезпечніше місце, щоб це зробити.
  • Натомість у МЗС Китаю обурені збиттям аеростата. Там зазначили, що китайська сторона неодноразово інформувала американську, мовляв, дирижабль призначений для цивільного використання та потрапив на територію США через форс-мажорні обставини.