Водночас росіяни вже звинувачують у подіях в республіці Україну та НАТО. Політтехнолог Борис Тизенгаузен сказав 24 Каналу, що Владімір Путін вважає, якщо він дружить з Талібаном та знімає з цього ісламістського руху ярлик "тероризму", то Росія буде "застрахована" від атак ісламських терористичних організацій.

Читайте також Серія терактів прокотилася Дагестаном: невідомі палили синагоги, храми та вбивали поліцейських

Не можуть чинити спротив тероризму

Путін порушив баланс, і зараз Росія відчує наслідки його дій.

Якби у терактах в Дагестані взяла участь значно більша кількість бойовиків, то масштаб був би величезним – спалахнув би увесь регіон. Так само як 2 тисячі вагнерівців Євгена Пригожина під час заколоту ледве не звалили владу в Росії,
– наголосив політтехнолог.

Саме в цьому слабкість режиму, зауважив він: ганялися за п'ятьма терористами в Дагестані, поки вони не перестріляли у два рази більше силовиків, які мали бути підготовленими. Російські силовики повністю провалили те, чим мали займатися.

"Вони можуть зловити студента або бабусю, що вийшли на пікет. Однак не можуть чинити спротив реальному тероризму, адже усі свої сили російська влада витрачає на марну та безглузду війну", – пояснив він.

Небезпечно кидати кадиривців

Водночас якщо раніше для стабілізації ситуації в регіоні кидали сили з інших російських територій, то зараз це небезпечно. Тому що приїдуть люди іншого етносу, і тоді може повстати увесь регіон. Саме тому, на думку політолога, небезпечно кидати кадиривців в Дагестан для заспокоєння ситуації.

"Wilayat Kavkaz, коли побачила, як пройшла їхня операція невеликого масштабу в Дагестані, надалі можуть масштабувати свої дії. Для них це справжній успіх, а тому терористи можуть отримати більше грошей від таємних спонсорів на здійснення нових терактів", - зауважив Борис Тизенгаузен.

Стрілянина в Дагестані: коротко

  • В республіці Росії 23 червня невідомі з автоматів обстріляли синагогу та церкву в місті Дербент. В Махачкалі бойовики перерізали горло православному священнику та вбили охоронця храму.
  • Внаслідок терактів загинуло 24 людини, серед них 15 працівників поліції та 4 цивільних. Також було ліквідовано 5 бойовиків. Крім того, зазнали поранення 46 людей.