Обирали запобіжний захід на відкритому засіданні за участі ЗМІ у Кіровському районному суді. Перед суддею Артем Рябчук визнав свою провину.

Зауважте Мені дуже шкода, – нацгвардієць Рябчук зізнався у скоєному перед суддею

Рябчуку обрали запобіжний захід

Артемій Рябчук отримав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці – до 27 березня 2022 року. Ще 27 січня у ДБР повідомили, проситимуть саме такий запобіжний захід. На суді слідчі підтвердили цей намір. До того ж про такий запобіжний захід просив навіть адвокат Рябчука.

Сам стрілець заявив перед судом, що погоджується на арешт. Однак з одним проханням.

Єдине моє прохання – не відправляйте мене на гауптвахту, а відправте у СІЗО,
– сказав Рябчук.

Зрештою суд справді не відправив його до гауптвахти, а вирішив помістити в СІЗО. Як пояснив суддя, це через те, що поміщення до гауптвахти може заважати проведенню досудового розслідування.

Рябчук буде доправлений до Дніпровської установи виконання покарань №4.

Що таке гауптвахта?

Це спеціальне приміщення в армії, де примусово утримують військових-порушників військової дисципліни. Там обладнані загальні та одиночні камери, окремі камери для допиту, двір для прогулянок, караульні приміщення тощо.

Визнав свою провину і сказав, що йому шкода

Сам нацгвардієць виступив у суді та зізнався у скоєному. Рябчук переконував, що йому шкода людей, яким він завдав болю своїм вчинком.

Я винний і повністю усвідомлюю свою провину,
– сказав хлопець.

Він також зазначив, що йому важко згадувати ніч на 27 січня.

Що відомо про стрілянину в Дніпрі на "Південмаші"

  • Посеред ночі 27 січня нацгвардієць відкрив вогонь по людях у Дніпрі.
  • Внаслідок трагедії загинуло 5 людей. З них 4 – військовослужбовці, і одна – цивільна жінка. Ще п'ятеро перебувають в лікарні з травмами.
  • Вранці о 9:30 27 січня його знайшли та арештували. У цей же день йому повідомили про підозру за 3 статтями.
  • Артем Рябчук – солдат строкової служби й він перебував у складі варти з охорони Державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені Макарова" ("Південмаш").
  • ЗМІ писали про ймовірний булінг нацгвардійця. Натомість ексзаступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що сам Рябчук зростом 194 сантиметри і вагою понад 90 кілограмів не дуже тягне на жертву.
  • На тлі трагедії у відставку пішов командувач Нацгвардії Микола Балан. Виконувачем обов'язків призначили Юрія Лебедя.

Брифінг щодо трагедії на "Південмаші" у Дніпрі – дивіться відео