Його підозрювали в зловживанні впливом за попередньою змовою групою осіб. У 2016 році в нього під будинком працівники СБУ виявили мережу тунелів з золотом, грошима та коштовностями.
Читайте також ВАКС засудив на 4 роки в'язниці колишнього керівника великого залізничного підприємства
У чому звинувачували Романчука
Миколу Романчука звинувачували у тому, що він нібито через виконавця, запропонував керівнику підприємства вплинути на прийняття рішення керівництвом та депутатами Миколаївської облради. Мовилось про погодження спецдозволів на розробку промислового родовища вапняку за хабар.
Згідно з обвинувальним актом, він через виконавців отримав гроші за вплив на прийняття рішення про розробку надр. Мовилось, що він отримав 10 та 80 тисяч доларів, тобто загалом – 90 тисяч доларів.
Слідчі затримали посадовця на хабарі ще у червні 2016 року. Тоді ж стало відомо, що він має звання Герой України.
СБУ під час обшуків під будівлею його дому, крім мережі тунелів із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом, столовим сріблом, старовинними іконами, коштовностями, грошима, ще й виявили у сейфах "чорну бухгалтерію".
Справу розслідували майже 5 років. З того часу Романчук себе винним так й не визнав.
Рішення суду
- Колегія суддів вирішила, що є грубі порушення органом досудового слідства норм кримінально-процесуального кодексу, що призвело до визнання низки доказів недопустимими.
- У суді також мовиться, що під час досудового розслідування порушили норми підслідності й воно здійснювалось неуповноваженим органом.
- Тому суд вирішив визнати Миколу Романчука невинуватим та виправдати.
- Ба більше, "також скасувати ухвали про накладення арешту на майно вилучене під час обшуку за місцем проживання та роботи, скасувати обраний щодо Миколи Романчука запобіжний захід у виді застави в сумі 512 тисяч гривень".