Члени Ради громадського контролю НАБУ засудили порушення процедур з боку Печерського суду, йдеться в заяві Ради.

Читайте також Компенсація Суркісам у 10 мільярдів: скільки "здеруть" з кожного українця

У заяві зазначено, що 4 вересня НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо замаху на заволодіння майном "Приватбанку" в особливо великих розмірах.

Хто фігурує у справі

У справі фігурують представники суду, працівники Державної виконавчої служби та працівники 6 офшорних англійських компаній, які пов’язані з олігархами Суркісами.

Чому НАБУ порушило кримінальну справу щодо рішення Печерського суду

Після задоволення Печерським судом позову офшорних компаній олігархів, у банку заявили, що не будуть виплачувати 350 мільйонів доларів Суркісам. Проте на наступний день суд зобов'язав "Приватбанк" виплатити ці гроші під загрозою арешту майна банку.

Також 3 вересня одіозний суддя Вовк задовольнив заяви офшорних компаній Суркісів про стягнення з "Приватбанку" майже 165 мільйонів доларів.

Рада громадського контролю відкрила справу через порушення процедур з боку Печерського суду та Вовка зокрема. Справу передали детективам НАБУ для розслідування.

Що відомо про справу Суркісів та "Приватбанку"

  • 2 вересня адвокат "Приватбанку" Андрій Пожидаєв заявив про програш банком судової справи на 350 мільйонів доларів США.
  • У рішенні суду мовилось про обслуговування на цю суму кредитів офшорних компаній, яких пов'язують з Ігорем і Григорієм Суркісами.
  • Хоча 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ, за яким родина Суркісів мала стосунок до "Приватбанку".
  • Зрештою Суркіси, а також пов'язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України. Ці справи розглядають і розглядали як в українських, так і міжнародних судах.
  • У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що унеможливлює стягнення з держави 350 мільйонів доларів (майже 10 мільярдів гривень) на користь компаній, що належить братам Суркісам.
  • Денис Малюська у фейсбуці прокоментував рішення Печерського суду, як "один з найбільших зашкварів в історії судової влади України".