Брати Суркіси можуть не побачити 10 мільярдів із "Приватбанку"

Про реєстрацію законопроєкту щодо справи "Приватбанку" та Суркісів написав у фейсбуці міністр юстиції Денис Малюська. Документ зареєстрував нардеп від "Слуги народу" Юрій Камельчук і він отримав номер 4064.

До теми Малюська просить Раду заборонити стягнення грошей з "Приватбанку" на рахунок Суркісів

За словами Малюськи, цей проєкт закону "унеможливлює нахабну та протизаконну крадіжку 10 мільярдів державних коштів".

В ефірі 24 каналу депутат від монобільшості Юрій Камельчук зауважив, що зареєстрований законопроєкт не є складний і довгий. Там достатньо просте формулювання, яке забороняє щось здійснювати з майном до завершення розгляду справи.

Він пояснив, що попереднє рішення Печерського суду і викликало таку реакцію в певних депутатів, Міністерства юстиції і всього Кабміну.

Тому що просто скористалися юридичною лазійкою, яка змінює процедуру забезпечення позову,
– наголосив депутат.

На його думку, розгляд та прийняття цього законопроєкту не затягнеться на місяць. І додав, що депутати шукатимуть підтримки в "Слузі народу" та інших фракціях. Оскільки це важлива довгострокова перспектива іміджу України, співпраці з тими чи іншими суб'єктами.

Юрій Камельчук відзначив, поки що засідання монобільшості не було. Є окремі висловлювання народних обранців, які не згодні з подібною пропозицією. "Крім того, ще буде розгляд в самому комітеті. Подивимося, як він на це відреагує. Будемо шукати широку підтримку", – прокоментував він.

Нардеп від "Слуги народу" сподівається на розгляд цього законопроєкту в комітеті наступного тижня. Відтак, якщо нічого не заважатиме, то кілька тижнів достатньо, аби внести в зал і його проголосувати.

Коментар народного депутата Юрія Камельчука: дивіться відео

Тим часом, за інформацією колишнього народного обранця Сергія Лещенка, Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за справою "Приватбанку" та братів Суркісів. Мовиться про замах на заволодіння майном фінустанови в особливо великих розмірах.

Щоправда, фігурантів справи ще не визначили і їх позначають як "групу осіб". Входять у неї:

  • представники судової влади,
  • чиновники Державної виконавчої служби,
  • співробітники шести англійських компаній, пов'язаних з братами Суркісами.

Радимо ознайомитися Афера сторіччя: як Суркіси намагаються викачати 350 мільйонів доларів з кишень українців

Коротко про справу Суркісів і "Приватбанку"

  • Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного "Приватбанку". Головував на засіданні скандальний суддя Павло Вовк.
  • Суть позову – депозити на 250 мільйонів доларів та відсотки, які за ці гроші набігли від 2016 року, а це ще приблизно 100 мільйонів доларів.
  • Цьому передувало те, що 2016 році НБУ визнав Суркісів "інсайдерами "Приватбанку" (по суті, співвласниками), тому депозити братів конвертували у капітал банку, а сам банк в результаті націоналізації став державним.
  • 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ, за яким родина Суркісів мала стосунок до "Приватбанку". Також суд скасував накази тимчасового адміністратора "Приватбанку", які стосувалися рахунків фізосіб.
  • Зрештою родина Суркісів, а також пов'язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України. Ці справи розглядають і розглядали як в українських, так і міжнародних судах.