Це навіть більше, ніж у 2014 році, коли вона розв'язала війну проти нашої держави. Загострення ситуації стало однією з причин і тем першої телефонної розмови Джо Байдена та Володимира Путіна.

Цікаво Байден відтягнув час для України, – Арестович про телефонну розмову президентів США та Росії

У Білому домі готують санкції проти Росії

Сполучені Штати Америки заявили, що готові допомогти Україні у протистоянні з Росією. Наразі це здебільшого дипломатична підтримка. Однак Вашингтон показує, що готовий не лише розмовляти з Путіним щодо Донбасу, а й карати за інші злочини. Насамперед мовиться про:

  • спроби втрутитися у вибори президента США;
  • кібератаки на американські держустанови;
  • порушення Кремлем міжнародних договорів про заборону застосування хімічної зброї.

Зараз у Білому домі триває підготовка чергового пакету санкцій за ці "витівки". Під американськими санкціями вже понад пів тисячі російських компаній і громадян.

Серед них такі наближені до Кремля олігархи як Геннадій Тимченко, Віктор Вексельберг, та брати Роттенберги, один з яких є бенефіціаром палацу Путіна у Геленжику.

Поповнити їхні ряди можуть також мільярдери Алішер Усманов та Роман Абрамович. Обидва, окрім бізнесу у Росії, мають інвестиції в іноземних компаніях, зокрема і з американським капіталом.

Алішер і Абрамович
Алішер Усманов і Роман Абрамович / Колаж 24 каналу

Відключення від SWIFT може дати негайний результат

Втім сподіватися на бунт олігархів не варто. Санкції лише "розмивають" фундамент влади Путіна, тож ефект і наслідки від них будуть довгостроковими. Натомість відключення Росії від міжнародної системи банківських платежів SWIFT може дати негайний результат.

"Це стосується всіх туристичних поїздок, малого і середнього бізнесів. Ніхто не зможе нічим розраховуватись", – розповів російський політик Майк Фейгін.

Як США тиснуть на Росію: дивіться сюжет 24 каналу

Але реалізувати самотужки такий банківський бойкот Росії США не можуть. SWIFT перебуває під юрисдикцією Бельгії. Відтак Вашингтону потрібна підтримка європейських партнерів, щоб відключити російську економіку від цієї мережі.

До теми Європарламент обговорює відключення Росії від платіжної системи SWIFT

Американська влада може обмежити операції з держборгом

Та поки в Євросоюзі не має одностайності у цьому питанні. А от обмежити операції з держборгом Росії американська влада може самотужки.

"США можуть заборонити працювати з деякими російськими банками. Це для Росії важливо і боляче, тому що вони грають зокрема на американському ринку капіталів, на ринку запозичень тощо", – відзначив аналітик Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

Нафтове ембарго – болісне обмеження

Втім це вдарить і по американських інвесторах, тож Білий дім не може не зважати на їхні інтереси. Ще одним болісним обмеженням для Росії може стати нафтове ембарго. Однак на такий рішучий крок Штати підуть лише у крайньому разі, – вважають експерти.

Санкції – з прицілом на майбутнє

У Білому домі ретельно прораховують ймовірні ризики від запровадження антиросійських обмежень і шукають болісні для Кремля точки, аби російська влада безпосередньо відчула наслідки своєї агресивної політики.

Росія
Росія відчуває важелі впливу США / Фото "Радіо Свободи"

З 2013 року американським компаніям заборонили продавати технології в Росію. І за 6 років Росія втратила світове лідерство із запуску супутників. Наприкінці 2020 року Вашингтон запровадив додаткові обмеження на співпрацю з "Роскосмосом".

Зверніть увагу США запровадять нові санкції проти Росії, – Bloomberg

Як наслідок – росіяни провалили держзамовлення на запуск супутників для оборонної сфери. На думку експертів, нова адміністрація США продовжить завдавати точкових санкційних ударів, аби змусити Москву відмовитися від агресивної політики.