На думку чинного американського президента, нічого особливо страшного в цьому не було б, каже міжнародний оглядач Іван Яковина у своєму відеоблозі "Безумный мир".

Читайте також: "Готувався все життя": Трамп розповів про очікування від зустрічі з Путіним

"Логіка у Трампа така: американські війська беруть участь в бойових діях по всьому світу, іноді – дуже далеко від рідних берегів. Наприклад, в Сирії. Так чому ж не можна їх застосувати заради доброї справи в майже сусідній для США Венесуелі?" – пояснив Яковина.

Та журналіст переконаний, що цікаво в цій історії не те, що Трампа зацікавила можливість вторгнення до Венесуели, а те, що він багато місяців поспіль просував цю тему, сподіваючись отримати згоду своєї адміністрації на маленьку звитяжну війну.

Він лише нещодавно трохи заспокоївся, коли почалися серйозні переговори з Кім Чен Ином. Зараз президент США відволікся на цей сюжет. Але дуже складно сказати, чи повністю він відмовився від ідеї напасти на Венесуелу,
– сказав він.

Важливо ще й ось що: Трамп одночасно хоче повернути на батьківщину американські війська з Європи та з Близького Сходу. А ось, за словами Яковини, це вже повністю відповідає інтересам Володимира Путіна.

"Він дуже хоче, щоб військовий союз між США і Європою був розірваний. Крім того, Кремль не проти, щоб американці пішли з Сирії та Іраку, де у Москви свої інтереси", – вважає журналіст.

Читайте також: Путін спробує перехитрити Трампа за допомогою фальшивих поступок, – оглядач The Guardian

Більш того, війна проти Венесуели теж може виявитися на руку Путіну. По-перше, Венесуела – найбільший експортер нафти. Якщо вона навіть на час піде зі світового ринку, ціни на нафту і газ різко виростуть. А по-друге, така війна була відповідала головній, стратегічній зовнішньополітичнійї задачі Путіна, який хоче помститися Заходу взагалі і Америці в першу чергу за розвал Радянського Союзу.

Пам'ятайте, Путін цей розвал назвав главою геополітичною катастрофою XX століття? Для нього це особисте питання. Так ось: щоб помститися, йому потрібно зруйнувати американські і європейські союзи, підірвати цінності Заходу і позбавити його моральної переваги над іншим, не надто демократичним світом,
– наголосив Яковина.

У цьому сенсі напад США на Венесуелу – це те, що потрібно. Вся Латинська Америка одразу почне ненавидіти Вашингтон. Ліберальні європейці теж від нього відвернуться. У самій Америці почнуться антивоєнні демонстрації і марші, що розхитують стабільність країни. Бюджет США буде змушений витрачати колосальні гроші на військові витрати, але при цьому все на роки забудуть про можливу співпрацю Дональда Трампа і Росії під час передвиборчої кампанії 2016 року.

Відео повного випуску "Безумного мира" за 6 липня 2018