Про це у статті для Focus пише експерт із невербальної комунікації Ульріх Золльманн.
Читайте також: Про що свідчить мова тіла Трампа і Путіна під час зустрічі у Гельсінкі: пояснення експерта
Коли обидва президенти спочатку з'явилися перед пресою, Трамп злегка нахилив голову в бік, його плечі були висунуті вперед. Так виглядає той, хто йде в наступ, той, хто захищається, нападаючи, пояснює автор публікації.
Через кілька хвилин Трамп не змінив свою "наступальну позицію", натомість Путін тримав ліву руку в кишені штанів і виглядав стримано.
Трампу необхідно вивільняти свою енергію, його сплутані твіти та суперечливі висловлювання говорять про внутрішній емоційний хаос. Коли він сидів у Гельсінкі на своєму стільці, це виглядало так, ніби він був готовий піти. Водночас він намагався як за допомогою гучного голосу, так і за допомогою гримас додати ваги своїм словам, щоб вселити своєму співрозмовнику, тобто світу, страх. Путін, навпаки, був дуже приземленим і спокійним. Здавалося, що він знає, ким він є і яку політичну вагу має,
– зазначає Золльманн.
Ніхто не знає, про що обидва президенти домовилися тет-а-тет, продовжує експерт, однак дещо, здається, стало зрозумілим на прес-конференції: Трамп так само, як і на початку зустрічі, йшов чітко позаду Путіна, але це не був жест ввічливості (вона Трампу, судячи з недавнього візиту до англійської королеви, незнайома), акцентує увагу Зольманн.
Окрім того, під час прес-конференції Трамп не міг контролювати свої ноги, що також не є знаком незалежності, яку, у свою чергу, переконливо демонструвала посмішка Путіна. Натомість Трамп виглядав змученим і похмурим, підсумовує автор матеріалу.
Читайте також: Демократи наполягають на допиті перекладача, який був з Трампом на зустрічі з Путіним