Влада ж у відповідь лише розводить руками, мовляв, не в силах вплинути на власників маршрутного бізнесу.
Читайте також: Як в уряді планують підвищити безпеку руху на українських дорогах
Жителі Херсону рятуються, як можуть. Хтось іде на роботу пішки, хтось проситься у попутники до автомобілістів. Якщо ж пасарижирам пощастить, і вони таки дочекаються маршрутки, то платити доводиться 8 гривень. Хоча офіційний тариф – 4.
Водії маршруток кажуть, що виїхати на лінію готові хоч зараз, якщо буде вказівка керівництва.
Зараз суд закінчиться і все буде вирішено. Нам прийдуть скажуть виїжджати на роботу – ми поїдемо,
– сказав водій маршрутки Олександр.
Але власники команди не дають: вимагають підвищити тариф – із 4 до 6 гривень. Минулого тижня мерія так і зробила. Однак це рішення скасував суд, тому перевізники і пішли на шантаж. У Херсоні з комунальних автобусів лише тролейбуси, тому це зробити легко.
І всі прекрасно розуміють, що потрібно транспорт на комунальну основу перевести, і ніхто нічого не робить,
– заявила жителька Херсона Надія Наконечна.
Змучені транспортними випробуваннями мешканці теж протестують. Вчора під мерією вимагали від мера Володимира Миколаєнка піти у відставку або вирішити питання з маршрутками. Мер сам у відставку не пішов, а от керівницю управління транспорту звільнив. Та пообіцяв розірвати угоди з перевізниками, які не виходять на рейси.
Зробили відповідальним керівника управління транспорту, зробили відповідальним керівника комунального підприємства, відповідальний міський голова, а ті люди, які саботують, таке враження, що вони ні за що не повинні відповідати,
– наголосив міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.
Нагадаємо, що це вже не перший транспортний пікет за останні тижні в Україні. Нещодавно проти підвищення цін виступили люди в Тернополі. Там з першого листопада ціну на проїзд у громадському транспорті підняли удвічі. Так, проїзд у тролейбусі з 4 гривень зріс до 8, а в маршрутці – з 5 гривень до 9. Люди влаштували "транспортний протест маршруткам": почали ходити на роботу пішки, підвозити попутників та пікетувати мерію. Перевізники натомість не вийшли на маршрути. За кілька днів рішення про підняття цін на 100 відсотків скасували. Вартість квитка і тролейбусах, і маршрутках зросла на одну гривню.