Про це заявив колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, пише "Європейська правда".

Читайте також: Конфлікт у ПАРЄ: Береза вперше відреагував на погрози Кадирова

Він наголосив, що одне з головних завдань для дипломатів – переглянути бюджет, позбавивши Росію можливості шантажувати Раду Європи.

Тобто перше завдання – закрити існуючу бюджетну діру... Ось коли ми вирішимо ці проблеми, тоді ми можемо поставити питання і про Росію,
– пояснив кандидатом на посаду нового генерального секретаря Ради Європи.

Кубілюс наголосив, що якщо Росія і надалі не платитиме внески, «то десь у червні, вже за статутом, має бути поставлене питання про її статус".

"Якщо РФ і надалі не платитиме внески, то Комітет міністрів зможе накласти на неї додаткові санкції, наприклад, щодо представництва у статутних органах. Або ж Комітет може сказати, що Росія не має права голосувати до повного погашення заборгованості", – зазначив він.

Попередженняпро виключення із Ради Європи через несплату внесків Москва отримує регулярно. Натомість там вважають, що в організації немає майбутнього без Росії.

Що таке Рада Європи?Це міжнародна організація у європейському просторі, до якої входять 47 держав-членів. Членство відкрите для усіх європейських держав, якщо вони визнають принцип верховенства права. До структури Ради Європи входить Комітет Міністрів, Парламентська асамблея Ради Європи та Європейський суд з прав людини. Дорадчими органами в організації є Венеційська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, та конгрес місцевої та регіональної влади Європи – консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади. Один з найбільших успіхів Ради це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.