Про це 24 каналу розповіла голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева. Вона зауважила, що були певні непорозуміння з колегами із деяких країн, які скептично ставилися до самої ідеї створення трибуналу.

До речі Путін цинічно заявив, що "не шкодує" про війну проти України й згадав про масовані удари

Які непорозуміння були щодо створення трибуналу

Мезенцева зазначила, що в Парламентській асамблеї Ради Європи вже не вперше лунає заклик до створення Міжнародного трибуналу для керівництва Росії.

Тому трибунал з'являється не вперше в документі. Тут ми маємо вже робочу групу, безпосередньо створену під патронатом президента Зеленського, в яку входять науковці, юристи-міжнародники, представники Кабінету міністрів, МЗС, Офісу Президента і парламентарі,
– сказала голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.

За її словами, Україна окремо відпрацьовує це питання з колегами із Німеччини й Франції, які скептично ставилися до самої ідеї створення трибуналу. З ними зараз уже є певне потепління та взаєморозуміння.

По-перше, була проблема та скепсис щодо діяльності Міжнародного кримінального суду, який начебто міг би розширити свій мандат, внести зміни в статут і зайнятися злочином агресії, який Росія повторює майже останні 20 – 30 років,
– заявила Мезенцева.

Вона зауважила, що Міжнародний кримінальний суд не має цього в своєму мандаті. Водночас Росія ніколи не визнає Римський статут і не ратифікує його. Тому розширення мандату не допоможе.

На якому етапі створення трибуналу для Путіна: дивіться відео

Подальша робота для створення трибуналу

Мезенцева розповіла, що цей наратив нарешті вдалося прибрати. Це надає поштовх і відкриває можливість для створення саме спеціального окремого трибуналу. Під час останньої наради керівництва Ради Європи мовилося про подальшу роботу та перспективи.

Можу вже заявити офіційно, що трибунал і компенсаційні механізми, які пропонує Міністерство юстиції України, стають двома головними пунктами, які підтримує Рада Європи,
– зазначила голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.

Тож, наголосила вона, ми виходимо в нову пріоритетну робочу площину, співпрацюючи з робочою групою, яка створена на теренах України. Рух відбувається за декількома сценаріями. Далі дуже чітким пріоритетом є презентація напрацьованого документа.

Більше про створення трибуналу для Путіна

  • Президент Володимир Зеленський на початку жовтня закликав до створення Спеціального трибуналу щодо розслідування злочинів російських окупаційних військ в Україні. Він прирівняв майбутній трибунал з Нюрнбергом.
  • 13 жовтня ПАРЄ одностайно схвалила резолюцію, у якій визнала Росію терористичною державою. Однак, крім того, резолюція поставила під сумнів законність перебування Росії у Радбезі ООН.
  • Голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева повідомила, що ініціативу про застосування трибуналу для Путіна підтримали уже понад 10 країн.