У Росії статус ракети "Циркон" невизначений, вона проходила відповідні дослідження та оголошена прийнятою на озброєння. Однак документів, які це підтверджують немає. Детальніше про те, що це за ракета, 24 Каналу розповів Роман Світан – полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт.

Читайте також Летюча смерть: що відомо про крилаті ракети Х-101, якими Росія обстріляла Україну 7 лютого

Що потрібно знати про ракету "Циркон"

Журналісти видання Defense Express припустили, під час масованої атаки 7 лютого росіяни випустили нову гіперзвукову ракету "Циркон". Визначили це за відповідним маркуванням на ракеті.

Це протикорабельна ракета. Під час ранкової атаки на Україну у Чорному морі перебував лише один підводний ракетоносій, тож експерти припустили, що "Циркон" випустили саме з нього.

"Циркон" – це гіперзвукова ракета, але на гіперзвук вона виходить у верхніх шарах атмосфери. Близько за 40 кілометрів (від землі – 24 Канал) повітря фактично немає, тому цю швидкість не можна накладати на параметри заходу на ціль. Річ у тім, що будь-який апарат, зайшовши у щільні шари атмосфери, втрачає швидкість до 2 – 3 махів,
– зазначив Роман Світан.

Через те "Циркон" добре можуть перехоплювати протибалістичні ракети, а також ракети, швидкість яких досягає 3 – 4 махи. Це зокрема Partiot та ракети SM-3.

"Зараз спеціалісти розбиратимуться, чи справді використали "Циркон". Дальність у "Циркона" – близько 1000 кілометрів, він може стартувати не лише з підводних кораблів, а з надводних і деяких берегових пускових ракетних комплексів. У цьому сенсі місце пуску неважливе", – зауважив полковник запасу.

Ймовірно, у Повітряних силах ЗСУ незабаром з'ясують детальнішу інформацію про те, чи справді росіяни запустили "Циркон" та чим її в такому випадку збили.

Масована атака по Україні: чим атакував ворог

  • Росіяни почали обстрілювати Україну ще з ночі 7 лютого. Спочатку ворог запустив 15 "Шахедів", з яких 12 збили сили протиповітряної оборони.
  • Вранці окупанти здійснили ще дві хвилі атак, використовуючи для цього крилаті та балістичні ракети, а також ракети, що летять по балістичній траєкторії. Всього в повітряному просторі України зафіксували 64 повітряні цілі, з них – 44 збила ППО та мобільні групи.
  • Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів 24 Каналу, що не всі ті повітряні засоби ворога, які не вдалося збити, досягнули запланованої мети.