Деталі від турецького міністра

Чавушоглу зазначив, що Анкара не може прийняти пропозицію не використовувати зенітні ракетні комплекси від іншої країни, а не від союзників по НАТО. Про це турецький міністр заявив під час робочого візиту в Афіни.

Цікаво Туреччина без російських туристів: Росія продовжить заборону на польоти

С-400 будуть на сто відсотків під нашим контролем. Ми відправили багато технічних експертів на навчання. Російських військових експертів не буде в Туреччині,
– сказав чиновник.

Зауважимо, держсекретар США Ентоні Блінкен закликав Туреччину та інших союзників не купувати зброю у Росії. Якщо держави не послухають, то Білий дім впроваджуватиме санкції.

Вашингтон вже навіть запропонував Анкарі альтернативу купівлі російських С-400. Однак жодні деталі цієї пропозиції наразі невідомі.

Головне про купівлю Туреччиною російської зброї

  • Наприкінці 2017 року держави підписали договір про придбання батарей C-400. США така співпраця не сподобалася. Білий дім пригрозив Туреччині санкціями.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган у відповідь заявив, що угода про купівлю С-400 є кращою від систем MIM-104 Patriot, які пропонував Вашингтон.
  • 12 липня 2019 року у Туреччину надійшла перша партія російських систем.
  • США одразу схвалили закон CAATSA щодо протидії противникам, а згодом виключили Туреччину з програми найсучасніших літаків F-35.
  • У грудні 2020 року Вашингтон ввів санкції проти управління оборонної промисловості Туреччини.