При цьому офіційна Анкара не вважає, що куплені у Росії ЗРК є якоюсь загрозою для НАТО. А от Сполучені Штати Америки вкрай стурбовані такою позицією Туреччини.
До слова Ердоган скаржився Зеленському на погрози з боку Путіна, – ЗМІ
Туреччина хоче переговорів з партнерами по НАТО щодо купівлі російської зброї
Зенітні ракетні системи нового покоління С-400, куплені Туреччиною у Росії, небезпеки для НАТО не становлять. Щонайменше, так заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу.
Комплекси С-400 не створюють жодної загрози для безпеки НАТО. Туреччина твердо має намір обговорювати тему С-400. Потрібен реалістичний, конструктивний діалог,
– сказав міністр.
Він озвучив позицію влади Туреччини: країна хоче переговорів із партнерами по НАТО щодо російської зброї. Заява пролунала на тлі загострення стосунків Анкари й Парижа й напередодні візиту туди Чавушоглу.
Скандал із закупівлею С-400 Туреччиною у Росії: у чому суть
- Ще у 2017 році Росія й Туреччина уклали угоду про придбання C-400. США відреагували одразу – і пригрозили Туреччині санкціями, хоч країни і є партнерами по НАТО.
- Анкара на погрози не зважала, і в липні 2019 отримала першу партію російських ЗРК. У відповідь США виключили Туреччину з програми найсучасніших літаків F-35.
- Конфлікт не вщухав, і в грудні 2020 Вашингтон запровадив санкції проти оборонпрому Туреччини. Президент же Туреччини Ердоган неодноразово наголошував, що від угоди з Кремлем не відмовиться.