Як пише одеське видання "Думская", вперше цей корабель прибув у регіон у 2014 році. Відтоді судно є частим гостем. А у 2016 році есмінець разом із американським десантним кораблем LSD41 Whidbey Island брав участь у міжнародних навчаннях "Сі Бриз – 2016" та кілька днів провів в Одесі. У квітні ж 2019 року він упродовж 2 тижнів гостював у румунській Констанці та болгарській Варні.

Важливо! ВМС України сформували новий дивізіон кораблів в Азовському морі

За словами керівника Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрія Клименка, це 29 візит військового корабля нечорноморських країн НАТО з метою підтримки союзників і партнерів у регіоні.

Він додав, що порівняно з 2018-м і 2017 роками кількість візитів зросла майже у 1,5 рази, а порівняно з 2016-м – майже вдвічі.

Маємо рівень, що майже дорівнює показникам 2014 року, коли відбулася окупація Криму. Тобто, морське командування НАТО та 6-й флот США знайшли необхідні корабельні та фінансові ресурси, щоб значно посилити присутність в Чорному морі,
– констатував експерт.

Зверніть увагу! В Україні відбудеться засідання військового комітету НАТО: що про це відомо

Що відомо про есмінець USS Ross DDG 71

Його відносять до кораблів типу "Арлі Берк" (англійською The Arleigh Burke class destroyers). Побудували корабель на верфі Ingalls Shipbuilding. Спустили ж його на воду в березні 1996 року. Бузається есмінець у Норфолку, штат Віргінія. Корабель названо на честь капітана Дональда К. Росса, нагородженого Медаллю Пошани за проявлений героїзм під час атаки японців на Перл-Харбор.

Довжина корабля – 154 метра, ширина – 20 метрів, осадка (глибина, на яку може зануритися підводною гідроакустичною станцією, – 9,3 метра. Повна водотоннажність – 8775 тонн. Чотири газотурбінні установки потужністю 108 тисяч кінських сил розганяють його до 32 вузлів. Екіпаж становить 337 осіб.

Озброєно корабель різним артилерійським і ракетним озброєнням, зокрема протикорабельними ракетами "Гарпун". Есмінець також має 90 шахтних пускових установок для запуску у різній комбінації:

  • крилатих ракет "Томагавк",
  • зенітних керованих ракет RIM-66 SM-2 "Стандарт-2"
  • протикорабельних ракет вертикального пуску RUM-139 ASROC.

До слова, наприкінці листопада до Одеси заходив ще один військовий корабель країни-члена НАТО. Мовиться про французький корвет Commandant Birot.