Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів журналіст "Радіо Свободи" Мар’ян Кушнір, якому вдалося потрапити в зону розведення.

Важливо! Розведення військ на Донбасі: чергові вибухи та обстріли пролунали у районі Петрівського

Як відбулося розведення сил у Катеринівці?

За його словами, у Катеринівці біля КПВВ перебувало чимало українських військових, які спостерігали за процесом розведення. Техніки журналіст там не побачив. Також в Катеринівці присутні щонайменше 10 автомобілів ОБСЄ, представники Місії працюють із дронами. Близько шести екіпажів ОБСЄ поїхали на непідконтрольну Києву територію.

Що кажуть місцеві мешканці?

Кореспондент зазначив, що деякі з мешканців Катеринівки не хотіли розведення, тому що вони не розуміли, як це – бути в "сірій зоні", адже Катеринівка там вже була до 2017 року, після чого туди зайшли українські військові і налагодили комунікацію.

"На сьогодні люди не розуміють, що буде далі, і як все відбуватиметься. А в Золотому-4, яке межує з Катеринівкою, місцеві зізналися, що бояться, чи не зайдуть туди російські бойовики. Адже їх ніхто не інформує. Поліцейські наголошують, що продовжать контролювати територію", – розповів журналіст.

розведення сил на донбасі
Якою може бути ситуація на Донбасі після розведення сил / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про розведення сил і засобів у Петрівському:

  • за словами президента Володимира Зеленського, стартувати воно має 4 листопада;
  • його вже погодили на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську;
  • розведення сил у Петрівському відбуватиметься у межах мінських угод і ще одним поштовхом до зустрічі у "нормандському форматі";
  • внаслідок розведення українські військові мають відійти на відстань, яка дозволила б одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей з боку проросійських бойовиків.
  • розведення сил і засобів має стартувати через 7 днів повної тиші на Донбасі.
  • раніше відбулося розведення військ у Станиці Луганській і розпочалося в Золотому.