Про це сайту "24" розповів координатор громадського проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" Кирило Галушко.
Читайте також: День перемоги чи День пам'яті: що відзначають в Україні 8-9 травня та коли вихідний
Зокрема, зауважує фахівець, згідно із соцопитуваннями, тих, хто ностальгує за СРСР – близько 30%. Здебільшого це літні люди, але такі настрої прищеплюються і середньому поколінню, яке не дуже пам’ятає ті часи, але їм створили відповідний образ. Приміром, зазначає Галушко, до Дня Перемоги в Маріуполі розвісили білборди: "Танки грязі не бояться". "Великая победа" (які потім демонтували через протести активістів – "24"). А шматочки так званого "Бессмертного полку" будуть кудись ходити 9 травня.
В Україні працюють російські спецслужби. Тому на 9 травня влаштовуються провокації там, де представники націоналістичних сил перешкоджатимуть ході ветеранів. Хоча насправді ветеранів, спроможних ходити, – одиниці. Будуть йти якісь арлекіни, обвішані нагородами, які фізично не могли брати участь у Другій світовій війні. Але буде гарна картинка для росЗМІ,
– зазначає Кирило Галушко.
Потім, розповідає експерт, росЗМІ покажуть "радикалізм" українських націоналістів і фашистської хунти, які "проти тих", хто переміг Гітлера.
"В наших радикалів вистачає ідіотизму, щоб робити гарну картинку для Кремля безкоштовно. А росЗМІ усе змішуватимуть: що країни Європи теж потерпіли у війні, і наші союзники разом із Москвою перемогли нацизм. Такі сценарії розігруватимуться, якщо людям за це платять. Це інформаційне втручання, інструмент, який працює не лише проти України, а є засобом впливу серед радянської діаспори в Європі, США. І треба цього уникати", – наголосив Кирило Галушко.
Читайте також: Правда і маніпуляція: як припинити спекуляції на перемозі у Другій світовій війні?