Закони Нової Зеландії не зобов'язують громадян країни реєструвати придбану зброю. Кількість одиниць вогнепальної зброї в країні – близько півтора мільйона. Водночас кількість населення становить майже 5 мільйонів осіб.
Читайте також: За розповсюдження відео теракту в Новій Зеландії – 14 років в'язниці
Телеканал BBC з посиланням на офіційний документ опублікований на сайті уряду зазначає, що уряд дійшов згоди у необхідності змін до законодавства на зустрічі у понеділок, через 72 години після жахливого теракту в Крайстчерчі. Зараз, через шість днів після атаки, оголошено заборону на всю бойову напівавтоматичну зброю і штурмові гвинтівки.
Що відомо про теракти у мечетях Нової Зеландії?Напад на дві мечеті у Новій Зеландії, в місті Крайстчерч і його передмісті Лінвуді, відбувся 15 березня. 50 людей загинули, понад 40 були поранені. Поліція затримала чотирьох осіб, в тому числі Брентона Тарранта, що транслював бійню в Інтернет. Пізніше одного із затриманих визнали невинним.
Таррант розповідав, що на злочин його надихнули теракти в Європі. У першу чергу – в шведському Стокгольмі, де в квітні 2017 уродженець Узбекистану Рахмат Акилов в'їхав у натовп пішоходів на вантажівці і вбив п'ятьох людей. Австралієць додав, що його атака – це "відплата загарбникам за сотні тисяч загиблих від їх рук в Європі за всю історію".
Детально про теракт у Новій Зеландії: скільки загиблих та що відомо про винуватців – читайте у матеріалі 24 каналу