"Бурштинова справа" топ-підозрюваними якої є нардепи Борислав Розенблат і Максим Поляков одна з найгучніших у НАБУ. Вони, за версією слідства сприяли іноземній компанії у видобутку бурштину. Розробляли лояльне законодавство і впливали на держслужбовців та суддів.

Звісно, не безкоштовно, а за хабар у 300 тисяч доларів. Детективи ловили депутатів на гарячому. Залучили до операції агента під прикриттям Катерину. Записали вагомі відеодокази, через які рада погодилась зняти з нардепів недоторканість.

Читайте також: Він уже на гачку: кому вигідно залишити Холодницького на посаді

Тоді голова спеціалізованої прокуратури на засіданні профільного комітету переконував, що НАБУ та САП спільно зібрали залізобетонні докази проти обох.

Гроші мічені цифрами, буквами, які були дані, як предмет хабара,
– сказав керівник САП Назар Холодницький.

Однак, тепер Спеціалізована прокуратура відкрила справу про фальсифікацію частини доказів проти Полякова. І як, говорить сам фігурант, там вже визнали, що фальсифікації стенограми були.

Дописи рукою робилися конкретних детективів по вказівці начальника слідства Калужинського,
– зазначив народний депутат Максим Поляков.

У Спеціалізованій прокуратурі коментувати відмовились і на запит не відповіли. У центрі протидії корупції вважають, що в Холодницького дають задню. А позиція САП, якщо вона підтвердиться, про фальсифікацію доказів взагалі безглузда. Адже справою керував особисто очільник антикорупційної прокуратури.

Прокурор надає оцінку всім доказам і прокурор визначає чи їх приєднувати до справи чи знищувати і коли САП заявляє, що там якась фальсифікація, тоді питання куди дивився прокурор. До цього було все добре, а тепер коли ми знаємо, що всіх топ-корупціонерів рано чи пізно буде судити антикорупційний суд і розглядати їх справи ефективно швидко, тут теж питання чому це зараз так співпало,
– наголосив юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Юрист каже, що схоже "бурштинову справу" зливають, так само як справу "рюкзаків Авакова". І не дарма просто зараз. Інший фігурант справи – Борислав Розенблат також в інтерв'ю нам заявив, що докази по справі по ньому сфальсифіковані. І наполягає, що ті законопроекти, які він розробив за корупційні кошти взагалі не його. Хоча раніше говорив проте, що "так розробив, але для боротьби з незаконним видобутком". Окрім того, він постійно подає в суд на детективів.

Читайте також: Як бурштиновий депутат від БПП Розенблат "продає крила" українським військовим

Печерський районний суд навіть визнав Розенблата потерпілим у справі. Водночас, детективи НАБУ ловили підозрюваного на тому, що він фальсифікував відрядження. Брав дозвіл на відліт до Ізраїлю, а летів до Німеччини. Інший підозрюваний – нардеп Поляков, по кілька разів на рік відпочиває на райських островах. Одна з поїздок на Сейшели була у час ймовірного зчинення злочину і вартувала родині Полякових 24 тисячі доларів.

А ще журналісти з'ясували, що сестра нардепа скупила нерухомості та автівок на 700 тисяч доларів. Сам він все заперечує. Зважаючи на рух справи громадські активісти починають сумніватися чи дійде у цій справі до вироку взагалі. Адже апеляція навіть виправдального вироку, може відбутись вже в антикорупційному суді, а цього представники нинішньої влади бояться найбільше.