Стефанчук сказав, що можливі декілька варіантів після вивчення Виборчого кодексу Офісом Президента, повідомляє кореспондентка 24 каналу.

Коротко про головне: Рада схвалила новий Виборчий кодекс: як тепер українці обиратимуть парламент

Один із них – підписання документа.

Другий – це так зване м’яке вето, тобто зауваження президента, перехід у ВРУ і голосування. Якщо приймається у 226 голосів, він вважається проголосованим. Або так зване хард-вето, тоді нам потрібно 300 голосів на його подолання,
– пояснив Стефанчук.

Чи підпише Володимир Зеленський документ – наразі невідомо. "Висновок щодо цього ми зможемо сказати, коли кодекс вийде зі стін Верховної ради", – сказав Стефанчук. Він додав, що поки "не знає, що там написано" у Виборчому кодексі.

Важливо! Виборчий кодекс передбачає вибори нардепів за відкритими списками.

Нардепи Ради 8 скликання схвалила прийняття документа ще 11 липня. Андрій Парубій підписав Виборчий кодекс 27 серпня, але обіцяв зробити це раніше.

Що передбачає новий Виборчий кодекс?Він змінює систему обрання депутатів до парламенту з 2023 року. Відтепер українці голосуватимуть не лише за назву партії, а й за конкретного кандидата в ній. Раніше Раду обирали за пропорційною системою з закритими партійними списками та на мажоритарних округах.

Відтепер обиратимемо парламент за відкритими партійними списками з регіональними округами. В бюлетені буде лише 2 графи: "Номер партії, за яку віддаєте свій голос" та "Номер кандидата у народні депутати з партійного списку". У них треба буде записати порядковий номер партії та кандидата з неї.