Це 24 Каналу прокоментував політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що цю систему використовують для того, аби виявляти запуски балістичних ракет, зокрема, з ядерними головками. Наприклад, вона може стежити за запуском ATACMS. До слова, спершу прилетіло по подібній РЛС у Краснодарському краї Росії.
До теми Удари по стратегічних "очах": які наслідки для Росії матиме ураження РЛС "Воронеж-М" під Орськом
"Близько 6 тисяч кілометрів "бачить" ця станція. Кілька штук розташовані, кожна – на свій сегмент. Це вже друга загоризонтна станція, яку уражають", – сказав Тизенгаузен.
Колишній голова "Роскосмосу" Дмітрій Рогозін заявив, що це нібито "удар по ядерній тріаді".
Така система – це дуже важливий об'єкт. Удари по ній потрібні для того, аби "осліпити" Росію. Усе, аби вона "не бачила" коли та які літаки поставляють і які ракети запускають.
Триває підготовка. Це дуже хороші новини, але для росіян – це тривожно,
– сказав політтехнолог.
Український БпЛА пролетів 1800 кілометрів. Це – рекорд.
Прилетить усюди
Борис Тизенгаузен припускає, що цю відстань, ймовірно, подолав переобладнаний легкомоторний літак, який завантажили вибуховими речовинами. Аби подолати 1800 кілометрів, потрібно чимало пального. Ймовірно, росіяни думали, що в України немає засобів, які можуть так далеко літати.
"Усе-таки зсунулася лінія ураження. Нині ми бачимо 1800 (кілометрів – 24 Канал). Якщо у межах нафтогазовидобувної галузі розглядаємо, то вони там не налякані сидять і думають: "А сюди ж не прилетить нічого". Прилетить, виявляється", – наголосив політтехнолог.
Удар по російській РЛС в Орську
- Український безпілотник атакував радіолокаційну станцію росіян у місті Орськ 26 травня. За даними джерел 24 Каналу, операцію провело ГУР МО.
- Така система контролювала повітряний простір від пустелі Такла-Макан у Китаї до берегів Середземного моря. Станцію ввели в експлуатацію у 2017-му році.
- Наслідки атаки видно на супутникових знімках. Так на території РЛС з'явилися темні плями. Ймовірно, що це сліди від пожежі, яка сталася унаслідок удару.