Політолог Микола Давидюк розповів 24 Каналу, що приїзд Ріші Сунака в Україну став першим у низці візитів світових політиків до другої річниці початку війни Росії проти нашої країни. Водночас Києву потрібно запрошувати лідерів держав, щоб створити правильний настрій у західних партнерів щодо надання Україні більшої допомоги.

До теми З якими державами Україна підпише наступні історичні безпекові угоди: деталі вражають

Є велика таємна частина угоди

Він нагадав, що, окрім підписання угоди з Україною, Велика Британія оголосила про виділення майже 3 мільярдів доларів допомоги.

Угода між Києвом та Лондоном є рамковим документом, який створений за результатами домовленостей на саміті НАТО в Литві (відбувся у липні 2023 року – 24 Канал). Інші країни також мають підписати подібні угоди з Україною. Також підписання угоди – це фіксація того рівня допомоги, який є, та підтвердження її в майбутньому,
– зазначив політолог.

Крім того, існує велика таємна частина угоди між Україною та Великою Британією, яка не розголошується, щодо постачання ракет, розвідданих, воєнної співпраці. Вона також стосується дій ЗСУ у найближчі 2 – 3 місяці – до можливого весняного наступу українських сил.

Британці не про все хочуть говорити публічно, щоб про них не дізналися росіяни і не встигли підготуватися. В Офісі Президента теж заявили, що в цій угоді для Росії будуть сюрпризи,
– зазначив Давидюк.

Також Ріші Сунак виступив у Верховній Раді з дуже потужною заявою. Він наголосив, що приїхав з "найстарішого парламенту до найсміливішого".

"Велика Британія ще раз підтвердила, що є топовим партнером та супердругом України. Проте угода, яка підписана, – середня, адже і в ній йдеться не про безпекові гарантії з боку Британії, а, за словами Сунака, про зобов'язання. Лондон буде надавати гроші, військову допомогу Україні. Однак це не є стовідсотковою гарантією – можуть дати, а можуть не дати, і вступати в війну за нас британці не стануть", – підкреслив Микола Давидюк.

Більше про візит Ріші Сунака до Києва

  • Прем'єр-міністр Великої Британії 12 січня прибув до Києва. Разом з президентом України вони підписали двосторонню безпекову угоду.
  • За словами Ріші Сунака, цей договір "формалізує ті безпекові домовленості, які зараз є". Також він "гарантує, що підтримка є довгостроковою". Він підкреслив, що це доведе Росії, що Британія "лишається з Україною".
  • Заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква, коментуючи цю угоду, наголосив, що у разі нового нападу Росії на територію України, Київ може звернутися до Лондона по консультації, запросити певне озброєння та військову техніку і отримати їх.
  • Також Жовква підкреслив, що в угоді не передбачено можливість безпосередньої участі військових Великої Британії у бойових діях на території України.