Про це 24 каналу розповів голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. За його словами, Угорщина є залежною від фінансування з різноманітних фондів Європейського Союзу, а отже, може піти на певні поступки, якщо ЄС обмежить це фінансування.

Читайте також Угорщина виступила проти нового пакету санкцій проти Росії, – FT

Шантаж по-угорськи

Ярослав Божко відзначив, що Угорщина схильна займатись політичним шантажем і торгами, обмінюючи певні поступки щодо санкцій на зняття блокувань у фінансуванні з європейських фондів. Для країн-членів ЄС така ситуація є неприйнятною, особливо для Франції та Німеччини, чиї внески у такі фонди є найбільшими.

Попри проблемність ситуації, такий інструмент поки що працює і дозволяє досягати певних домовленостей між Угорщиною та іншими країнами ЄС.

Як ЄС може обійти угорське вето: дивіться відео

Допомога для України

Окрім блокування санкцій проти Росії, Будапешт наклав вето на рішення ЄС надати Україні фінансову допомогу на 18 мільярдів євро. За словами голови центру політичних студій "Доктрина", країни ЄС можуть обійти це блокування шляхом виділення коштів з національних урядів замість спільних європейських інституцій. На такі рішення Угорщина вже ніяк не зможе вплинути.

Треба шукати інші альтернативні шляхи для отримання нами допомоги, якщо Угорщина блокує шлях через європейські інституції,
– зазначив Ярослав Божко.

Угорщина перешкоджає ЄС: останні новини

  • Рада ЄС ухвалила рішення про створення Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine), яка буде проводити підготовку ЗСУ, а також координацію діяльності держав-членів, які сприяють проведенню підготовки. Угорщина відмовилась тренувати українських військових в рамках цієї місії на своїй території, пояснюючи це "прагненням до миру" і припинення вогню.
  • Олександр Солонтай заявив, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує рішення ЄС надати Україні 18 мільярдів євро, через прагнення спрямувати частину цих коштів до Угорщини, а не за межі ЄС.
  • Віктор Орбан спробував виправдатись за вето щодо блокування 18 мільярдів для України і заявив, що хоче долучитись до надання фінансової допомоги Україні, але на двосторонній основі, а не за допомогою "велетенського спільного боргу".
  • Політтехнолог Борис Тизенгаузен повідомив, що ЄС має чіткий механізм, як максимально врізати Угорщині різноманітні виплати. Після цього, угорський прем'єр має піти на поступки.