Про це говорив український віцепрем'єр Олексій Резніков, який водночас першим заступником голови делегації України в ТКГ по ситуації на Донбасі, в ефірі "Свободи слова" увечері 1 червня.
Читайте також Ми не плануємо допомагати РФ розв'язувати її проблеми, – Кулеба про воду в Крим
Україна сьогодні своєю кров'ю оплачує спокій Європи. Насправді війна йде не на Сході України, а на Сході Європи,
– наголосив Резніков.
Тому Україна й закликатиме міжнародних партнерів переглянути Будапештський меморандум: "Дамо йому оцінку – відверту, чесну, дивлячись один одному в очі. І будемо думати, що робити далі".
Резніков переконаний, що розмова навколо Будапештського меморандуму – це "майданчик, який точно спрацює". І він, безумовно, є підставою для старту консультацій із країнами, які його підписували. Окрім, звісно Росії, яка його підписала і порушили, ставши агресором щодо України.
Утім, цей новий майданчик можна буде створити, якщо Україна та партнери дійдуть згоди, що "ми маємо право вимагати допомогу, військово-технічну або якусь іншу".
Будапештський меморандум – це міжнародний документ 1994 року, який підписали лідери України, США, Росії й Великої Британії (Леонід Кучма, Білл Клінтон, Борис Єльцин і Джон Мейджор відповідно). Документ мав би гарантувати безпеку для України в обмін на ядерне роззброєння, але Росія знехтувала своїми зобов'язаннями.